כעס ברשת חנויות הספרים "צומת ספרים" במרכז חצי חינם באם המושבות. לדברי מנכ"ל ובעלי הרשת, אבי שומר, הנהלת המרכז ביקשה ממנו לפנות את חנות הספרים עם סיום החוזה בסוף החודש לטובת בית קפה נוסף שייתן מענה לפתיחת סניף "לחמנינה" במרכז הקרוב שביעל רום.
1 צפייה בגלריה
צומת ספרים אם המושבות
צומת ספרים אם המושבות
צומת ספרים אם המושבות
(צילום: באדיבות תושב העיר)
בחצי חינם טוענים כי המתחם כולו צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים וכחלק מהשינויים תוקם ספריה קהילתית לצד חנויות ובתי קפה נחשבים.
חוזה השכירות של חנות הספרים שפועלת במרכז המסחרי שבאם המושבות מאז 2008, צפוי להסתיים בסוף החודש הקרוב. אלא שלאחרונה כאמור, קיבל שומר הפתעה לא צפויה.
"הכל היה טוב ויפה עד שלפני מספר ימים קיבלתי מכתב שההסכם שלנו מסתיים, אבל הם מבקשים שנפנה את החנות תוך 30 יום", אומר מנכ"ל הרשת. "לא הבנתי מדוע. יש לי 100 חנויות ובמשך 40 שנות פעילותי אף אחד לא אמר לי 'תפנה חנות'. נהוג שמדברים לפני כן, והייתי בטוח שכמו בפעמים הקודמות יקראו לי לפגישה ונסגור שוב, עד שלהפתעתי קיבלתי את אותו מכתב".
קראו גם:
אני מניח שפנית אליהם כדי לקבל הסברים.
"להבנתי, מפנים אותנו כי במתחם ליד פתחו סניף של לחמנינה והם רוצים לתת מענה גם במרכז שלהם. אמרו לי שאמנם יש ארומה אבל הוא סגור בשבת והם רוצים קפה שיהיה פתוח".
תאר את תחושותיך בימים האלו?
"מדובר בסך הכל בחנות של 40 מטר אבל זה מוקד תרבותי שבאים אליו מבוגרים וילדים כאחד, כבר כמעט 15 שנה. יש לי מספיק חנויות אבל זה נראה לי לא לעניין שלוקחים חנות תרבותית והופכים אותה לבית קפה, וזה לא שחסר בתי קפה באזור. כל המחטף הזה מאחורי הגב נעשה בצורה מכוערת".
מה אתה הולך לעשות כרגע?
"שלחתי מכתב באמצעות היועצים המשפטיים שאנחנו לא יכולים לפנות תוך חודש כי זה בא בלי הכנה. יש סחורה שהזמנו, אני צריך להודיע מראש לעובדים וכו'. מבחינה משפטית אין לי דרך להילחם כי זה מקום שלהם והחוזה באמת מסתיים בסוף החודש".
מי שכבר שמעה על סגירת החנות היא תושבת העיר והסופרת המוערכת מאירה ברנע-גולדברג שאמרה: "עצוב מאד שסוגרים חנות ספרים שכונתית ואהובה בשביל עוד בית קפה, באזור שגם ככה רווי בהם. כסופרת ותושבת העיר צורם לי שהתרבות נדחקת הצידה ושלא מבינים את החשיבות של חנויות ספרים במרחב העירוני".
מחברת meex נדל"ן מקבוצת חצי חינם המנהלת את מרכז אם המושבות נמסר: "המתחם עומד לפני מתיחת פנים לקראת התחדשות והרחבת המרכז המסחרי אשר ייתן מענה לתושבי הסביבה במגוון תחומים על ידי הגדלת תמהיל השוכרים במרכז.
"כחלק מהשינויים והתאמת החנויות לצורכי השכונה, נקים בקרוב ספריה קהילתית לרווחת התושבים, לצד חנויות ובתי קפה נחשבים ומובילים ובחודשי הקיץ, יתקיימו פעילויות, ירידים ואירועים קהילתיים לקראת החזרה לבית הספר אשר ישרתו את התושבים והדיירים בסביבה ובכל העיר.
"אנו מודים לאבי שומר בעלים ומנכ"ל צומת ספרים על שותפות ארוכת שנים ומצפים לראותו בשאר מתחמי "meex” ברחבי הארץ".
כל העדכונים - חדשות פתח תקוה