הוסיף חטא על פשע: תושב פתח תקוה (36) מואשם בבית המשפט בעיר כי התחזה בפייסבוק לאדם ממוצא ברזילאי המתגורר בהרצליה פיתוח כדי לנהל קשר עם אישה שהכיר ברשת החברתית. בהמשך ניסה לסחוט ממנה כספים כשאיים שיפיץ סרטונים אינטימיים שלה.
1 צפייה בגלריה
מטריד ברשת
מטריד ברשת
מתחזה ברשת
(צילום אילוסטרציה: ShutterStock)
על פי כתב האישום שהוגש אתמול (שני) נגד האיש על ידי פרקליטות מחוז מרכז, עולה כי לפני שנים אחדות, פתח הנאשם פרופיל מזוייף בפייסבוק כשהוא מתחזה לבחור הנושא שם אחר וצירף תמונה של אדם אחר. זמן מה לאחר מכן פנה דרך הרשת החברתית לבחורה כלשהי והציג עצמו כבחור ממוצא ברזילאי אשר מתגורר בהרצליה פיתוח.
בכתב האישום נטען כי בין השניים התפתח קשר טלפוני אשר נותק, וחודש מספר חודשים לאחר מכן כשהאיש הגיב על אחת התמונות שהעלתה הבחורה לרשת החברתית.
השניים ניהלו קשר שכלל שיחות טלפוניות, התכתבויות ושיחות וידאו, אלא שהנאשם טען שמצלמת הנייד שבורה ולכן היה ניתן לראות רק את הבחורה. לבקשת האיש, שלחה לו הבחורה תמונות עירום שלה כשבנוסף ביצעה בעצמה אקט מיני במהלך שיחות הוידאו.
קראו גם:
בהמשך, החל הנאשם לנצל את הקשר ביניהם וביקש ממנה להעביר 1,000 שקלים ל"בן דודו" שהגיע לארץ. קרוב המשפחה ש"הגיע" היה הוא בעצמו וכדי שלא תחשוד בו, ביקש ממנה לשלוח את הכסף במונית. כעבור מספר ימים העבירה לו המתלוננת 400 שקלים נוספים, אך כשבהמשך ביקש ממנה להעביר סכום נוסף עבור "חבר מאוסטרליה שנתקע", התעורר בה החשד והיא סירבה.
עוד צויין בכתב האישום כי לאור החשד של הבחורה, היא הפצירה בו להיפגש עימה, וכשנענה לכך חשף בפניה את זהותו האמיתית. באותו מעמד איים עליה כי במידה ולא תשלם לו 2,000 שקלים נוספים יפיץ את הסרטונים האינטימיים שלה שברשותו.
כעת מואשם האיש בסחיטה באיומים, פגיעה בפרטיות, קבלת דבר במרמה וניסיון לקבלת דבר במרמה.
כל העדכונים - חדשות פתח תקוה