הכינו את התחפושות, כי העדלאידע חוזרת סוף סוף לרחובות פתח תקוה: הפנינג עדלאידע 2022 יתקיים השנה בפורים, יום חמישי, יד באדר ב' תשפ"א, 17.3.2022 במרכז העיר, לאורך רחוב חיים עוזר, ברחבת חניון העירייה ובכיכר המייסדים.
2 צפייה בגלריה
(העדלאידע פתח תקוה ב-2019. צילום: מור גפני-דור)
מדובר בקאמבק מבורך לאירוע האהוב על הילדים, לאחר שבשנה שעברה התקיים במתכונת דרייב אין לאור הגבלות הקורונה, ולפני כשנתיים בוטל עקב התפרצות הקורונה. השנה יחזרו החגיגות לרחובות העיר והעדלאידע תהיה בסימן חלל גיבורות וגיבורי-על.
מה צפוי: לאורך הרחובות יהיו דוכנים ופינות הפעלה בנושא, פינות מדע לצעירים, דמויות שטח מתאימות לנושא (לרבות גיבורי על), אלמנטים עיצוביים יוצאי דופן, אביזרי הדמיה מיוחדים וכמובן אמנים, בדרנים והרבה צחוק ושמחה.
2 צפייה בגלריה
(עדלאידע בפתח תקוה. צילום: אייל עצמון)
על הבמה המרכזית יופיעו ד"ר חיים והחייזרים וכוכב הפופ והרשת בן זיני. האירוע יתקיים כאמור ב 17.3.22 במרכז העיר, החל מהשעה 9.00 ועד השעה 14.00.
קראו גם:
ראש העיר רמי גרינברג: "אני שמח לבשר כי השנה תחזור העדלאידע למרכז העיר וכל הילדים והילדות ובני הנוער יוכלו לחזור לחגוג את פורים כמיטב המסורת. השנה נחלוק כבוד לאילן ואסף רמון ז"ל ונקדיש את הפנינג פורים לנושא החלל. נקיים אירוע מהנה ושמח עם דגשים לנושא החלל וגיבורי העל האהובים על הילדים והילדות. אין לי ספק כי גם השנה יהיה אירוע מיוחד, מהנה ובלתי נשכח!".

אירוע פורימי היסטורי

יממה לאחר מכן, ביום שישי 18.3.22, יתקיים "רבותי ההיסטוריה מדברת" - אירוע פורימי ברוח ההיסטוריה, הכולל דמויות היסטוריות במבנים לשימור ובלב ההיסטורי של המושבה. השנה בפורים יקומו לתחייה אתרים היסטוריים בעיר, ויתחפשו ברוח המקום לטובת פעילות מעשירה וחווייתית לילדים ולילדות המבקרים במקום.
חמישה אתרים יעמדו לרשות המבקרים:
  1. ברחוב קציר פינת חובבי ציון, לא הרחק מכיכר המייסדים יציג שחקן את דמותו של יואל מוישה סלומון ויזמין את הקהל לצאת מחוץ לחומות ולהקים יישוב חקלאי חדש. באתר ינגן נגן אקורדיון את מיטב שירי התקופה.
  2. בסמוך לבית הכנסת הגדול ברחוב חובבי ציון יחלק הברון רוטשילד תרומות (מטבעות שוקולד) לתושבים ויעודד את המשך בניית המושבה והשלמת בניית בית הכנסת ע"ש אביו יעקב. נגן כינור ילווה את הפעילות באתר.
  3. בבית הדפוס ההיסטורי ברחוב חובבי ציון 12-14 תקבל את פני הבאים הגב' פישצנר, רעייתו של בונה הבית, ותספר על המבנה וקורות המשפחה. הביקור באתר יכלול סיור בבית הדפוס שהוקם ע"י שמואל לייב גרינבויים, שרכש את הבית והפך את המקום לבית דפוס. במהלך הביקור במקום ייהנו הילדים מהפעלת מכונת הדפוס וסדנת הדפס. נגן חליל ילווה את הפעילות במקום.
  4. בבית שיח נשים ברחוב מונטפיורי 3 יפגשו הילדים דמויות מרשימות ופורצות דרך ודמויות מרתקות מההיסטוריה שיש להם ולהן חלק בייסוד המושבה. במהלך הביקור ייהנו המבקרים מסרטון חוויתי ועכשווי על נשים פורצות דרך במושבה פתח תקוה.
  5. בבית אברהם שפירא ברחוב הרצל 20 יקבלו את פני הבאים אברהם שפירא השומר האגדי ורעייתו ליבה רחל. השניים יספרו לקהל הצעיר על האתגרים שעמדו בפניהם לאחר הקמת הישוב. בחצר הבית תתקיים סדנת מתופפים.
הפעילות בכל אתר תתקיים כל חצי שעה עגולה, בין השעות 11:30-10:00, כך שניתן להסתובב בין האתרים השונים וליהנות מהפעילות הפורימית הייחודית. בכל תחנה יהיו דוכני מזון שונים ומוסיקה.
שימו לב: במידה ועקב מזג האוויר תדחה העדלאידע מיום חמישי לשישי אזי אירוע זה יבוטל, כנ"ל אם יהיה גשום במיוחד ביום זה.
כל העדכונים - חדשות פתח תקוה