במהלך הסגר יורחב זמנית אזור הפעילות שלbubble Dan בגוש דן.
1 צפייה בגלריה
אזור הפעילות של bubble Dan
אזור הפעילות של bubble Dan
אזור הפעילות של bubble Dan
(צילום: דוברות עיריית פתח תקוה)
על רקע הצמצום בתחבורה ציבורית בתקופת הסגר, שירות bubble Dan יהיה זמין גם בפתח תקווה, חולון, בת־ים ובכל שכונות תל אביב-יפו ורמת גן כדי לאפשר נסיעות הכרחיות של עובדים חיוניים.
בהתאם להנחיית משרד התחבורה במהלך הסגר יתרחב זמנית שירות התחבורה הציבורית bubble Dan לערים פתח תקווה, חולון ובת־ים, ולכל שכונות רמת גן ותל אביב (כולל יפו). השירות ימשיך לפעול באזור הפעילות הקיים בערים תל אביב, רמת גן וגבעתיים.
ההרחבה מתבצעת על רקע צמצום פעילות התחבורה הציבורית במהלך הסגר, ובמטרה לאפשר נסיעות הכרחיות של עובדים חיוניים למקום עבודתם ושל תושבים הזקוקים לשירותים חיוניים, בדגש על בתי חולים: איכילוב, שיבא, בלינסון, וולפסון ומעייני הישועה.
במהלך תקופת ההרחבה יפעל השירות מהשעה 06:00 ועד השעה 23:00. השירות ימשיך להיות פעיל בימי חול בלבד (א-ה), לא כולל ערבי חג וחג.
קראו גם:
במטרה לשמור על בריאותם, צומצמה כמות הנוסעים בכלי הרכב ל-5 בלבד, ומתבצעת אכיפה הדוקה של אכיפת מסיכות על ידי נוסעים ונהגים. כמו כן לא מתאפשרת ישיבה בסמוך לנהג.
ראש העיר רמי גרינברג אמר "החל מים שישי הקרוב יחל סגר בכל הארץ, מה שיצמצם באופן משמעותי את היקף הפעילות במשק ובכלל זה גם את פעילות התחבורה הציבורית ב-50%. לצד זאת, ישנם עובדים המוגדרים כעובדים חיוניים הנדרשים להגיע למקומות העבודה שלהם ועל כן אני מברך על הרחבת השירות של bubble° Dan , שהינו אחת מהאופציות הבטוחות הקיימות להגעה לעבודה."
באבל דן הוא שירות תחבורה ציבורית הפועל בגוש דן, במסלולי קוים גמישים מבוססי ביקוש בזמן אמת. השירות מסובסד על ידי משרד התחבורה ומופעל על ידי קבוצת דן תחבורה ציבורית באמצעות חברת הבת "יונייטד טורס" ועל בסיס טכנולוגיה חדשנית של חברת Via.
הזמנת נסיעות מתבצעת באפליקציית bubble Dan, אותה ניתן להוריד מחנויות האפליקציות (לחץ/י כאן להורדה). מסלול הנסיעה בשירות הינו אישי לכל נוסע/ת, והוא נקבע בהתאם לנקודות המוצא והיעד שהוזנו לאפליקציה בעת הזמנת הנסיעה. איסוף והורדת הנוסעים מתבצעים בתחנות אוטובוס, שנמצאות במרחק הליכה מכתובות המוצא והיעד שהוזנו בעת הזמנת הנסיעה. עלות נסיעה בודדת הינה 10-15 ש"ח (כתלות בשעה ביום), ואזרחים ותיקים זכאים ל-50% הנחה. ניתן לטעון קרדיט לנסיעות, ועל כל טעינה מוענקת תוספת קרדיט בגובה 20% (כך למשל בטעינת 100 ש"ח יתרת הקרדיט של מבצע/ת הטעינה יהיה 120 ש"ח).