הקורונה בפתח תקוה: תינוק כבן שנה בגן פרטי בשכונת כפר גנים אובחן כחולה קורונה. כ-15 תינוקות נוספים הוכנסו לבידוד יחד עם עוד 4 אנשי צוות.
להלן הודעת עיריית פתח תקוה:
"היום 2.6 בבוקר לאחר שהתברר כי תינוק בן שנה אשר שהה בתינוקיה של גן משחקול, ברחוב הנשיאים נמצא כנשא חיובי לנגיף הקורונה, נסגרה התינוקיה. התינוק לא הגיע לגן מאז ה-26.5 לאחר שקיבל חיסון וסבל מחום.
היום לאחר שהתקבלו תוצאות הבדיקה של התינוק, נסגרה התינוקיה, יתר קבוצות הגיל בגן פועלות כרגיל.
כל התינוקות והצוות נמצאים בבידוד וכך גם בני משפחתו של התינוק.
הגננת דיווחה למשרד הבריאות והעבירה כנדרש את רשימות הילדים ואנשי הצוות. עיריית פתח תקוה ממשיכה לוודא כי נשמרים כל הנהלים בגן זה ובכל מוסדות החינוך והציבור בעיר".
(תינוק. צילום: shutterstock)
מדובר בגן פרטי לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים, אשר פועל בקומות נפרדות לפי קבוצות גיל.
התינוק, שנמצא בקבוצת גיל הצעירה יותר (3 חודשים עד שנה וחצי), לא הגיע לגן מיום רביעי שעבר לאחר שפיתח תסמינים והיום מנהלת הגן דיווחה כי אומת כחולה קורונה. בשל כך, כל הפעוטות שבאותה קבוצה הוכנסו לבידוד כמו גם 4 אנשי צוות של הגן.
נכון לשלב זה, קבוצת הגיל הגדולה יותר, ממשיכה לפעול כשלדברי מנהלת הגן, הדבר תואם את הנחיות משרד הבריאות שכן מדובר בקומה נפרדת.
כזכור, אתמול סגרה העירייה את המדרשה לחוגים ותודעה יהודית שברחוב רוטשילד בפתח תקוה לאחר שאחד מרבני המקום אובן כחולה. במקביל, כ-20 תלמידות, תושבות העיר שלומדות בבית ספר בבני ברק הונחו להיכנס לבידוד לאחר שהתגלה חולה קורונה במוסד החינוכי.
בנוסף, פורסמה בימים האחרונים רשימה של מקומות שבהם שהו חולי קורונה מאומתים בפתח תקוה - ביניהם הקניון הגדול ו"אושר עד".