משרד הבריאות פרסם בימים האחרונים שורה של מקומות שבהם שהו חולי קורונה בפתח תקוה. על פי הפרסום, חולי קורונה שהו בקופת חולים מכבי ברחוב שפיגל, בסופרמרקט "חצי חינם" ברחוב ראשון לציון 1 (אם המושבות) במשך מספר פעמים ולמשך שעות ארוכות וגם בחנות "זול פעמי".
(סופרמרקט חצי חינם. צילום ארכיון: באדיבות תושבים)
על פי הנחיות משרד הבריאות, אם נחשפתם למקומות שבהם שהו חולי קורונה עליכם להיכנס מייד לבידוד למשך 14 ימים וכן לדווח על כך למשרד הבריאות. במקרה שאתם חשים תסמינים, יש להתקשר לקופת החולים שלכם ולבצע בדיקת קורונה.
מקומות שבהם שהו חולי קורונה בפתח תקוהמקומות שבהם שהו חולי קורונה בפתח תקוה
מקומות שבהם שהו חולי קורונה בפתח תקוה
(נתונים: אתר משרד הבריאות)
על פי נתוני משרד הבריאות, נכון לאמש (חמישי) יש בפתח תקוה 302 חולי מאומתים במצטבר, עלייה של 2 חולים ביחס לנתונים הקודמים. חשוב לציין שחלקם כבר החלימו.
להלן תגובת רשת "חצי חינם":
1. אין עובד/ת בסניף חצי חינם אם המושבות פ״ת שחלה בקורונה. המידע שפורסם אודות עובדת חצי חינם בסניף אם המושבות פ״ת שחלתה בקורונה אינו נכון והוא עלול להטעות את הציבור. מבדיקות שערכנו בקרב צוות העובדים הכל תקין.
2. מבדיקה יסודית שערכנו מדובר בעובדת חיצונית בתפקיד אבטחה ושמירה במתחם אם המושבות, העובדת מועסקת ע״י חברת השמירה (ולא ע״י רשת חצי חינם). ברצוננו להדגיש שהמאבטחת לא עובדת בתוך החנות ואינה חלק מצוות עובדי החנות ונותני השירות.
3. מבדיקה מול חברת השמירה עולה כי החברה פעלה לפי דרישות משרד הבריאות, והרחיקה מיד העובדת מהמתחם בהקדם האפשרי בהתאם למידע שהתקבל.
4. אנו מחוייבים לשמור באופן הטוב ביותר על בריאות הציבור ובהתאם לכך - יבוצע במיידי חיטוי יסודי בחנות ובמתחם(כבר היום ומחר), יערכו כל הבדיקות הנדרשות וינקטו כל הפעולות בדיוק ע״פ הנחיות משרד הבריאות.
לפרטים ובירורים נוספים ניתן לפנות למוקד שירות הלקוחות בטלפון 9097* ונשמח לתת מענה.