צר מלהכיל. רחוב מוסטובוי | צילום: מתן דויטשצר מלהכיל. רחוב מוסטובוי | צילום: מתן דויטש
צר מלהכיל. רחוב מוסטובוי | צילום: מתן דויטש
(צר מלהכיל. רחוב מוסטובוי | צילום: מתן דויטש)
יצא שכרו בהפסדו: תושבי ובאי רחוב מוסטובוי שבכפר גנים בפתח תקוה טוענים, כי העבודות שכללו את הרחבת המדרכה לכדי מפרצי חנייה במקטעים שונים, גרמו לצמצום הכביש. המשמעות בפועל: רחוב דו-סטרי שרוחבו לא מספיק למעבר שני כלי רכב בו זמנית.
כמו כן, הימצאותם של גני ילדים ובתי כנסת ברחוב, מביאה לתנועה ערה במקום מדי בוקר, לאור כמות ההורים שמורידים את ילדיהם והמתפללים שמגיעים לתפילת שחרית. "מדובר בקטסטרופה ובתכנון לקוי", אומרים התושבים שאף פנו לעירייה לפני כשבוע במכתב בו הם שוטחים את טענותיהם.
"שדרוג המדרכות שבא לידי ביטוי בהגדלתן לכדי מפרץ, הביא למצב שאין מקום לשני כלי רכב לעבור באותו זמן בכביש", כתבו התושבים. "כעת, אחד מכלי הרכב נאלץ לעלות על המדרכה, ואין צורך להוסיף את כמות הצפירות וההמולה המתחוללת בשעות העומס. שדרוג המדרכות הינו צעד מבורך, אך מנגד הוא גם מקטין את מספר החניות ברחוב".
עוד בטרם שליחת המכתב, פנו התושבים לעירייה על מנת לשנות את מדיניות החנייה ברחוב לחנייה במקביל למדרכה במקום בניצב, וכן לבחון את האפשרות להקטנת המדרכה בחזרה, אך הם לא נענו. כמו כן טוענים עוברי הדרך כי גם החנייה שהוסדרה בסמוך לגני הילדים לא נבנתה נכון, מאחר שגם שם אין מספיק שטח למעבר בין כלי הרכב החונים.
מעיריית פתח תקוה נמסר: "ברחוב המדובר מתבצעות כעת עבודות סלילה על פי התכניות שאושרו בוועדת התנועה. לפיהן, תתאפשר תנועה דו סיטרית לכלי רכב ובהתאם יבוצעו עבודות פיתוח ושיפור באזורי החנייה הקיימים ברחוב. כמו כן, החנייה תהיה במקביל למדרכה ולא כפי שהיא כעת. נציין כי העבודות טרם הסתיימו ובהמשך גם יסומן הכביש בהתאם".