"וּכְתַבְתֶּם עַל מְזוּזוֹת בֵּיתְךָ וּבְשֶׁעָרֶיךָ"..(ספר דברים) המזוזה, מלווה אותנו אלפי דורות, כסממן מובהק בכל בית יהודי ומשמשת כסגולה לשמירה והגנה עבור יושבי הבית בבואם ובלכתם. כבר מסיפור יציאת מצריים מופיעה המזוזה כסימן להצלחה וישועה, כאשר פסח ה' מעל בתי היהודים, בעת מכת בכורות.
מהי מזוזה? המזוזה היא קלף משובח, מעור בהמה, עליה כותב סופר סת"ם (כותב ספרי תורה ומזוזות), באותיות מדויקות את פרשיות "שמע" ו"והיה אם שמוע", הלקוחות מספר דברים. את הקלף עוטף בית, שאותו כל אדם בוחר על פי סגנונו, החל מבית העשוי פלסטיק, מתכת, עץ .. וכלה בבית מזוזה מעוצב. הדבר משול לגוף ונשמה, בעוד הבית הוא הגוף, הנשמה היא הקלף המלא בקדושה.על בית המזוזה מוטבעת המילה "שדי", שהוא אחד משמותיו של ה' וכן ראשי תיבות "שומר דלתות ישראל". את המזוזה קובעים במשקוף הימני של דלת הכניסה הראשית ובכל משקופי חדרי המגורים ואף בדלתות צדדיות ובדלת המרפסת.
2 צפייה בגלריה
קודש נט
קודש נט
קודש נט
(צילום: קודש נט)
היכן לא קובעים מזוזה? בחדרי אמבטיה, שירותים וכן במקומות קטנים שאינם ראויים לשמש מקום מגורים.
כתיבת המזוזה: מול עולם טכנולוגי של מכונות המתפתח לנגד עינינו, כתיבת המזוזה נותרה עולם של מסורת ואותנטיות המשתמרת לאורך כל הדורות.. המזוזה נכתבת על ידי סופר סת"ם, בכתב ידני, כעל קוצו של יוד, בדיו וקולמוס מיוחדים. הכתיבה נעשית בתבנית מיוחדת ומדויקת, ברווחים מדודים בין אות לאות ובין מילה למילה. כל חריגה מהתבנית, עלולה לגרום לפסילתה של המזוזה. אחת לשבע שנים נדרשים לבצע בדיקת מזוזה, על ידי סופר סת"ם, הבודק את תקינות האותיות והקלף. מזוזה שבה אחת מן האותיות מחוקה או דהויה ו/או חלק מן הקלף קרוע, נחשבת למזוזה פסולה. אורכו של הקלף משפיע על אופן הכתיבה. בקלף קטן נדרש לכתוב באותיות קטנות, משום כך, בשל צפיפות האותיות, נדרשת בדיקת מזוזה באופן תכוף יותר.
2 צפייה בגלריה
קודש נט
קודש נט
קודש נט
(צילום: shutterstock)
קניית מזוזה: מזוזה קטנה, או גדולה? מהודרת? בית מזוזה מעוצב או פשוט? הדבר החשוב ביותר הוא שהמזוזה תהיה כשרה. כאמור לעיל, תהליך כתיבת המזוזה הוא התהליך החשוב והמדויק ביותר וחשוב שייעשה על ידי סופר סת"ם מנוסה. על כן בבואכם לקנות מזוזה, חשוב לוודא שהמזוזה נכתבה על ידי סופר סת"ם אשר הוסמך על ידי הרבנות הראשית לישראל. בקודש נט, תוכלו לרכוש מזוזה כשרה במחירים נוחים, ישירות מסופר סת"ם, ללא פערי תווך ותוך דאגה לאיכות גבוהה. הרכישה מתבצעת אונליין ובאופן מאובטח. המזוזה תגיע עד למפתן ביתכם, מבלי שתצטרכו לצאת מהבית. בנוסף, בקודש נט מנגישים את המסורת העתיקה מול העולם הטכנולוגי, תוכלו לקבל שירות של בדיקת מזוזות, באופן וירטואלי, מבלי שתאלצו להביאם לבדיקה. הרב מימון שושן, הבעלים בקודש נט, סופר סת"ם, המוסמך על ידי הרבנות הראשית לישראל ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.
קודש נט - כל מה שיהודים צריכים, מאחלת בשעה טובה ומוצלחת ! לאתר קודש נט- לחצו כאן לדף הפייסבוק של קודש נט- לחצו כאן