במקבץ דיור של עולים חדשים ברחוב גד מכנס התגלתה חולת קורונה, שכרגע מאושפזת בבית החולים שיבא.
זירת האירועזירת האירוע
זירת האירוע
(צילום: דוברות עיריית פתח תקוה)
בהמשך לכך, ראש העירייה רמי גרינברג, יחד עם גורמי העירייה הרלוונטיים, הגיעו למקום והורו לדיירים להישאר בבתיהם בבידוד עד קבלת הנחיות פרטניות ממשרד הבריאות.
הנחיות אלו יינתנו עם השלמת החקירה האפידמיולוגית. בנוסף, במקום הוקם חפ"ק ונוצר קשר עם כלל הדיירים, אלו שלא היו בביתם התבקשו לשוב ולהיכנס לבידוד. גורמי הרשות ביצעו רישום של הצרכים הדרושים לדיירים שבבידוד, לרבות הספקת תרופות ומזון.
במקביל פונו ע"י צוות הווטרינריה העירונית שני כלבים של דיירים שנאלצו להיכנס לבידוד. גורמי הרשות נמצאים בשטח בכוחות מתוגברים ומוודאים כי אין סכנה לשאר התושבים באזור. בין יתר הפעולות הראשוניות שנעשו, בוצע חיטוי בכל מרחב הבניין ובאזור.
ראש העירייה, רמי גרינברג: "בהמשך למקרה ההדבקות ברחוב גד מכנס, יצאנו למקום בכוחות מתוגברים וסיפקנו את צרכיהם של הדיירים אשר נאלצים לשהות עכשיו בבידוד עד אשר משרד הבריאות ייתן הנחייה פרטנית.
מדובר באוכלוסייה מבוגרת שנמצאת בקבוצת סיכון ואנחנו עושים כל שניתן כדי לדאוג לרווחתם בתוך הסיטואציה שנוצרה. בהזדמנות זו, אני קורא לתושבים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות ולהימנע מיציאה למרחב הציבורי שלא לצורך. ככל שננהג בזהירות בנושא זה, כך נוכל לגבור על המגיפה במהירות האפשרית ובאופן הטוב ביותר".