(צילום: באדיבות עמותת אנימלס)
פעילי עמותת אנימלס (לשעבר אנונימוס לזכויות בעלי חיים) ערכו ביום חמישי האחרון ריקוד פתע ("פלאש מוב") בקניון הגדול בפתח תקוה. הפעילים פצחו בריקוד לצלילי שיריו של מייקל ג'קסון Earth Song ו-They Don’t really care about us כדי לעורר הזדהות עם בעלי החיים המנוצלים בתעשיות המזון מהחי.
את הריקוד החלו שתי פעילות בלבד, אשר עוררו את סקרנותם של באי הקניון. במהלך הפלאש מוב הצטרפו פעילים נוספים אל הריקוד, כאשר לקראת סופו, הפעילים חשפו חולצות עליהן מסר מעורר חמלה כלפי בעלי חיים: עיניי פרה עם הכיתוב "מישהי, לא משהו". באי הקניון הופתעו מהמחזה הבלתי שגרתי והתאספו לצפות בפלאש מוב. רבים שלפו את הטלפונים שלהם וצילמו את הפעילות הייחודית.
הריקוד בקניון הגדול. צילום: עמותת אנימלסהריקוד בקניון הגדול. צילום: עמותת אנימלס
הריקוד בקניון הגדול. צילום: עמותת אנימלס
(הריקוד בקניון הגדול. צילום: עמותת אנימלס)
"כל יצור שיכול להרגיש, לסבול וליהנות, זכאי לחיות את חייו ללא פגיעה" אומרת יסמין בכר, בת שירות באנימלס וממארגני הפלאש מוב. "העובדה שבעלי חיים לא יכולים לדבר ולחשוב כמונו לא יכולה להצדיק את הפגיעה בהם. גם אני פעם אכלתי בשר, אבל כשהבנתי שהשניצל שאני אוכלת הוא בעצם אפרוח אומלל שנשחט בגיל שישה שבועות בלבד וחי כל חייו בלול מזוהם ללא רגע אחד של הנאה, בחרתי להוציא את הבשר מהצלחת. אני מזמינה את כל מי שאכפת לו מבעלי החיים להירשם בחינם לאתגר 22+, להתנסות בטבעונות, בליווי תזונאיות וטבעונים מנוסים, והכל באווירה קלילה וכיפית".
חברי העמותה מתכננים פעילויות נוספות בעיר ומחוצה לה כדי להעלות את המודעות בנושא.
צילום: באדיבות עמותת אנימלסצילום: באדיבות עמותת אנימלס
צילום: באדיבות עמותת אנימלס
(צילום: באדיבות עמותת אנימלס)