היציעים החדשים במגרש מחנה יהודה. הקסם יישאר? צילום: בצל כחולהיציעים החדשים במגרש מחנה יהודה. הקסם יישאר? צילום: בצל כחול
היציעים החדשים במגרש מחנה יהודה. הקסם יישאר? צילום: בצל כחול
(היציעים החדשים במגרש מחנה יהודה. הקסם יישאר? צילום: בצל כחול)
הראשון מבין שלושה משחקי דרבי שייערכו בעיר בשבועיים הקרובים ייערך ביום שישי הקרוב (12:00), כשהפועל מחנה יהודה תארח במגרשה המשודרג את בית"ר פ"ת במסגרת המחזור ה-18 של ליגה ב' דרום א'.
למחנה יהיה זה דרבי ראשון מבין שניים רצופים, כשבשבוע הבא תתארח אצל מכבי עמישב. שלושה ימים לאחר מכן ייערך גם הדרבי בין מכבי והפועל פ"ת בליגה הלאומית.
שתי הקבוצות מגיעות למשחק הזה כשהן צמודות זו לזו בטבלה. המאחרים מדורגים במקום ה-11 עם 20 נק', בעוד בית"ר מדורגת מקום אחד גבוה יותר עם שתי נקודות נוספות במאזנה.
עבור מאמנה של מחנה, רמי צבי, מדובר במשחק מיוחד. "דודו שרון, הבעלים של בית"ר, הוא חבר לפני שהוא יריב ספורטיבי", מספר צבי, ששיחק חמש עונות בבית"ר ואימן בשתי עונות נוספות, "אבל כמובן שהכל נשאר בחוץ כשעולים לכר הדשא. זה משחק מאוד חשוב לשתי הקבוצות, משחק שיכול לקבוע לאן פניה של העונה הזאת".
רמי צבי, מאמן מחנה יהודה. חברים, עד שמגיעים למגרש. צילום: פרטירמי צבי, מאמן מחנה יהודה. חברים, עד שמגיעים למגרש. צילום: פרטי
רמי צבי, מאמן מחנה יהודה. חברים, עד שמגיעים למגרש. צילום: פרטי
(רמי צבי, מאמן מחנה יהודה. חברים, עד שמגיעים למגרש. צילום: פרטי)
מחנה, כזכור, פתחה את העונה היטב, עם שבע נקודות בשלושת המחזורים הראשונים של העונה, אולם אז נעצרה ולא ניצחה בשמונה מחזורים ברציפות. בששת המחזורים האחרונים הצליח צבי לייצב את הספינה ובמהלכם נוצחה מחנה רק פעם אחת, מול קרית אונו מהצמרת, ניצחה שלוש פעמים וסיימה את שני המשחקים האחרונים בתיקו. "חיזקנו את הקבוצה בכמה שחקנים ונכנסנו למומנטום חיובי", מספר צבי, "גם במשחק האחרון מול שמשון ת"א, היינו עדיפים על היריבה, אבל המשחק הסתיים רק ב-1:1. מעבר לכך, החזרה למגרש הביתי נתנה לנו הרבה מאוד".
אתם פייבוריטים במשחק?
"העובדה שמדובר במשחק ביתי נותנת לנו יתרון קל. אבל בל נשכח שבבית"ר משחקים שחקנים כמו סולי צמחו ניסן ספיר, שמכירים היטב את המגרש של מחנה. אז יש לנו אולי יתרון קטן, אבל אין פייבוריטית ברורה. בית"ר בתקופה טובה, לא יהיה קל, צפוי משחק שקול, אבל כמו בכל משחק, אנחנו באים לנצח. המטרה שלנו היא לעוף קדימה, לברוח מהתחתית ולהבטיח את ההישארות כמה שיותר מוקדם".
המשחק הראשון העונה כלל בתוכו אירוע נדיר ובלתי נשכח. כזכור, במצב של 0:1 למחנה יהודה כבשה בית"ר שער אחרי ששחקנה החזיר כדור לשוער מחנה, בעקבות פציעה ושחקן בית"ר השתלט על הכדור וכבש. דודו שרון, הבעלים של בית"ר, לא אהב את המהלך הבלתי ספורטיבי והורה לשחקניו לספוג שער במכוון, מה שהפך לשער הניצחון של מחנה. תזכורת וסרטונים מהאירוע בקישור.
דודו שרון, הבעלים של בית"ר פ"ת. הספורט מעל לכל. צילום: פרטידודו שרון, הבעלים של בית"ר פ"ת. הספורט מעל לכל. צילום: פרטי
דודו שרון, הבעלים של בית"ר פ"ת. הספורט מעל לכל. צילום: פרטי
(דודו שרון, הבעלים של בית"ר פ"ת. הספורט מעל לכל. צילום: פרטי)
שרון עצמו לא ממש מתרגש ממעמד הדרבי. "דרבי, לא דרבי, בסופו של דבר זה שלוש נקודות", הוא אומר, "אנחנו שבע נקודות מהקו האדום ורוצים לנצח כדי להיות עשר".
אגב, קולו של שרון עדיין צרוד, לטענתו אחרי שצרח על שחקניו שהובסו ביום שישי האחרון בביתם בידי בני יפו בתוצאה 4:1. באותו משחק עמד בשערה של בית"ר שוער מחליף שאף הורחק לקראת סיום המחצית הראשונה ולשער נכנס אבי ביטון, השוער הראשון, כשהוא פצוע. אוהב אהרון, שחולק את אפודת השוער המוביל של בית"ר עם ביטון, יעמוד בשער בדרבי, אחרי ששב מטיול בתאילנד ("שזוף מתמיד", ציין שרון).