בריטני ג'ונס, הגארדית החדשה של הפועל פ"ת. צילום: באדיבות המועדוןבריטני ג'ונס, הגארדית החדשה של הפועל פ"ת. צילום: באדיבות המועדון
בריטני ג'ונס, הגארדית החדשה של הפועל פ"ת. צילום: באדיבות המועדון
(בריטני ג'ונס, הגארדית החדשה של הפועל פ"ת. צילום: באדיבות המועדון)
אחרי 11 הפסדים רצופים מפתיחת העונה ורגע לפני מה שצפוי להיות משחק ההזדמנות הכמעט האחרונה של הקבוצה, ביצעה הפועל פ"ת (כדורסל נשים) שינוי משמעותי בסגל השחקניות שלה. הבוקר (ראשון) הודיעה הקבוצה על החתמתן של שתי שחקניות זרות חדשות - בריטני ג'ונס וקלינדרה זקארי.
השתיים מצטרפות לסגל הקבוצה במקומן של דומיניק ווילסון וצ'אנדרה האריס, שסיימן את דרכן. ווילסון קלעה העונה 18.5 נק' למשחק (שישית בליגה) והוסיפה 4.9 ריב', 2.8 אס', אבל גם קרוב לשלושה איבודים למשחק. למרות המספרים הנאים שהציגה, בקבוצה ביקשו לבצע ריענון בסגל והוחלט, כאמור, להיפרד מווילסון.
האריס הספיקה לשחק חמישה משחקים, מאז החליפה את שאנון פלוקר ותרמה 12.2 נק' ו-9 ריב' למשחק.
ג'ונס וזקארי הן שחקניות מנוסות מאוד שמשחקות באירופה כבר שנים ארוכות.
ג'ונס (32, 1.72) יכולה לשחק גם כרכזת וגם כקלעית ובקבוצה מספרים כי מדובר בשחקנית שהיא גם מנהיגה, שיודעת לייצר נקודות לעצמה ולחברותיה. את הקריירה החל במכללת אלבמה ובהמשך שיחקו בליגות בפורטו ריקו, יוון, איסלנד, נכללה בסגל של שיקגו מה-WNBA, שתי קבוצות מהליגה הרומנית, רוסיה, בלגיה (שתי קבוצות, כולל קסטורס בשורותיה שיחקה ביורוליג), שוויץ, פולין וקבוצתה האחרונה הייתה סנטה טקטה מאל סלבדור.
קלינדה זקארי, הסנטרית החדשה של הפועל פ"ת. צילום: באדיבות המועדוןקלינדה זקארי, הסנטרית החדשה של הפועל פ"ת. צילום: באדיבות המועדון
קלינדה זקארי, הסנטרית החדשה של הפועל פ"ת. צילום: באדיבות המועדון
(קלינדה זקארי, הסנטרית החדשה של הפועל פ"ת. צילום: באדיבות המועדון)
זקארי (1.80) תחגוג בחודש הבא יום הולדת 32. היא חברה קרובה של הזרה השלישית של הקבוצה, מוניק ריד ומגיעה להפועל היישר מאספרנס ספורטיב פולי מהליגה השוויצרית. את הקריירה החלה במכללת דרום קרולינה, אח"כ שיחקה במכללת ראטגרס וסיימה את הופעותה בליגת המכללות בניומן.
לפני שבע שנים הגיעה לאירופה ושיחקה שלוש עונות בליגה הגרמנית (הראשונה והשנייה), בטרם עברה לעונה וחצי בליגה הבולגרית. בהמשך שיחקה באקוודור, ספרד ואפילו בלבנון. כעת, היא שבה למזרח התיכון. בקבוצה מספרים על שחקנית אגרסיבית ולוחמת, אבל גם אתלטית למדי, שאמורה לסייע לקבוצה לשפר את משחק ההגנה החלש של הפועל, שספגה יותר מ-84 נק' למשחק עד כה, יותר מכל קבוצה אחרת בליגה.
צפו בקליפ עם כמה מביצועיה של זקארי:
מחר (שני, 18:30) תצא הקבוצה למשחק חוץ מול מכבי חיפה, המדורגת מקום אחד מעל הפועל ובמאזנה שלושה ניצחונות. עם שתי הזרות החדשות' עם הקפטנית אופיר לביא, שתשחק מול הקבוצה איתה עלתה בעונה שעברה מהלאומית למרות שבר בארובת העין (ותעלה עם מסיכה מיוחדת) ועם המאמן החדש נמרוד מיטל יודעים בקבוצה שרק ניצחון ישאיר להפועל סיכוי של ממש לשרוד בליגת העל למרות הפתיחה החלשה.