ראש העירייה לוחץ את ידיו של יו"ר עמותת "המחנה", ד"ר אמנון מעבי. צילום: זאב שטרןראש העירייה לוחץ את ידיו של יו"ר עמותת "המחנה", ד"ר אמנון מעבי. צילום: זאב שטרן
ראש העירייה לוחץ את ידיו של יו"ר עמותת "המחנה", ד"ר אמנון מעבי. צילום: זאב שטרן
(ראש העירייה לוחץ את ידיו של יו"ר עמותת "המחנה", ד"ר אמנון מעבי. צילום: זאב שטרן)
אחרי שתי עונות נדודים קשה, הרחק מהמגרש הביתי שלב שכונת מחנה יהודה, בשל עבודות לשדרוג המתקן, שבה לאחרונה הפועל מחנה יהודה לארח בביתה.
אמש (מוצ"ש) נערך טקס חגיגי בו נחנך המגרש המשופץ, הנושא את שמו של זכריה רצאבי, מגדולי שחקני ומאמני "המחנה". האירוע נערך במעמד ראש העירייה, רמי גרינברג, חברת המועצה ותושבת השכונה, עידית ישראלוב לוין ובנוכחות קהל רב.
גרינברג פתח את הטקס וסיפר על חשיבותה ההיסטורית של השכונה והקבוצה ועל חשיבות החינוך לערכים. ראש העירייה הבטיח כי ימשיך לסייע בשדרוג המגרש וסיפר על הוספת תקציב תמיכות לקבוצות הספורט בעיר ובהן גם הפועל מחנה יהודה. "לאחר שנים של הזנחה, אני שמח כי הצלחנו לשדרג את מגרש הספורט הוותיק ולהנציח את זכרם של ספורטאי העבר, אשר הגיעו להישגים מרשימים וזיכו את העיר בכבוד רב", אמר ראש העירייה, "נמשיך להשקיע בטיפוח המגרש ובקידום הספורט בעיר".
הזמר והיוצר איתן מסורי בשירת "התקווה" עם שחקני שתי הקבוצות. צילום: זאב שטרןהזמר והיוצר איתן מסורי בשירת "התקווה" עם שחקני שתי הקבוצות. צילום: זאב שטרן
הזמר והיוצר איתן מסורי בשירת "התקווה" עם שחקני שתי הקבוצות. צילום: זאב שטרן
(הזמר והיוצר איתן מסורי בשירת "התקווה" עם שחקני שתי הקבוצות. צילום: זאב שטרן)
יו"ר עמותת "המחנה", ד"ר אמנון מעבי, נשא אף הוא דברים והודה לראש העירייה ולכל מי שפעל לרכישת המגרש ושדרוגו. מעבי עמד על חשיבות השדרוג להעצמת הפעילות הספורטיבית-חינוכית באגודה. בנוסף, ציין כי הערב מוקדש לזכרם של 21 שחקנים, פעילים ומאמני עבר ב "המחנה", שהלכו לעולמם ומגיע להם כבוד והוקרה על פועלם.
הטקס קדם למשחק בו אירחה מחנה יהודה את בית"ר רמת גן במסגרת המחזור ה-14 בליגה ב'. שתי הקבוצות עלו על כר הדשא, מלווים בילדי בית הספר לכדורגל של המועדון ושופטי המשחק ומנחה האירוע, חבר העמותה אייל בן דוד, החל בקריאת שמות 21 הנפטרים, כשהקהל מוחא כף, כמקובל במגרשי הכדורגל בעולם.
ראש העירייה, רמי גרינברג, בועט את בעיטת הפתיחה למשחק. צילום: זאב שטרןראש העירייה, רמי גרינברג, בועט את בעיטת הפתיחה למשחק. צילום: זאב שטרן
ראש העירייה, רמי גרינברג, בועט את בעיטת הפתיחה למשחק. צילום: זאב שטרן
(ראש העירייה, רמי גרינברג, בועט את בעיטת הפתיחה למשחק. צילום: זאב שטרן)
בסיום הטקס שר הזמר והיוצר איתן מסורי את ההימנון הלאומי וראש העירייה, מלווה בשני נכדיו של כוכב העבר של המועדון, אלקנה שמן ז"ל, בעט את בעיטת הפתיחה, שלא הייתה מביישת שחקן פעיל. בזה תם הטקס ויצא לדרך המשחק, שעמד בציפיות - בתום משחק מרתק ורב שערים ניצחו המקומיים 2:3, ניצחון שלישי ברציפות, שהזניק את מחנה יהודה מתחתית הטבלה אל המקום התשיעי. בהפסקת המשחק שיחקו ילדי בית הספר משחקונים קצרים.