מימין: נועה ססובר, כרם נוי, מרים בוגצ'נקו ושקד לוי. צילום: פרטימימין: נועה ססובר, כרם נוי, מרים בוגצ'נקו ושקד לוי. צילום: פרטי
מימין: נועה ססובר, כרם נוי, מרים בוגצ'נקו ושקד לוי. צילום: פרטי
(מימין: נועה ססובר, כרם נוי, מרים בוגצ'נקו ושקד לוי. צילום: פרטי)
הישג גדול לקבוצת כדורמים הנשים של הפועל פ"ת – הקבוצה זכתה אמש (שלישי) בגביע המדינה אחרי ניצחון בפנדלים על הפועל יקנעם. בתום הזמן החוקי התוצאה הייתה 4:4 ובפנדלים ניצחו "הכרישות" מפ"ת 2:4.
צפו בחגיגות הנפת הגביע מתוך דבוקת השחקניות
קפטנית הקבוצה, כרם נוי, שזכתה בגביע שני בבוגרות, שלוש שנים אחרי הגביע הקודם, סיפרה כי הניצחון הוא הפתעה גדולה וכי מעט מאוד אנשים נתנו לקבוצתה סיכוי של ממש. "גם אני לא האמנתי שאנחנו יכולות לנצח את יקנעם", הודתה נוי, "אנחנו קבוצה מאוד צעירה. אני רק בת 19 וכבר אני הכי מבוגרת. רוב השחקניות שלנו בנות פחות מ-16. ביקנעם, לעומת זאת, יש שחקניות מנוסות, שהיו במעמדים האלה, שחקניות נבחרת ובראשן הקפטנית הלאומית שונית סטרוגו.
מחזיקות הגביע עם התכשיט החדש. צילום: איגוד הכדורמיםמחזיקות הגביע עם התכשיט החדש. צילום: איגוד הכדורמים
מחזיקות הגביע עם התכשיט החדש. צילום: איגוד הכדורמים
(מחזיקות הגביע עם התכשיט החדש. צילום: איגוד הכדורמים)
"המטרה שלי הייתה לבוא ולתת הופעה טובה, שהמשחק יהיה צמוד, כי באו הרבה לראות אותנו. היינו אנדרדוג מובהק, שלא מצפים ממנו ליותר מדי".
יקנעם, הדאבליסטית בשנתיים האחרונות, לא ידעה להתמודד עם הפתיחה החזקה של הפועל פ"ת, שהובילה בתחילת המשחק. "היה משחק אינטנסיבי והגנתי מאוד", סיפרה הקפטנית המאושרת, "הן היו מאוד לחוצות כשהבינו שהן לא מצליחות לפצח את ההגנה החזקה שלנו. זאת גם הסיבה לתוצאה הנמוכה".
יקנעם הצליחה להשלים מהפך ולעלות ליתרון 3:4, אבל דקה לסיום הייתה זאת נוי, שכבשה את שערה השני במשחק וקבעה 4:4. את שני השערים הנוספים לזכות הפועל פ"ת כבשו חברותיה של נוי לסגל נבחרת ישראל שהשתתפה באליפות אירופה בפעם הראשונה בשנה שעברה – מרים בוגצ'נקו והילה פוטוריאן.
הזוכות המאושרות עם מנכ"ל המועדון (מימין) ומאמן הקבוצה. צילום: רונית ססובר וחניתה לויהזוכות המאושרות עם מנכ"ל המועדון (מימין) ומאמן הקבוצה. צילום: רונית ססובר וחניתה לוי
הזוכות המאושרות עם מנכ"ל המועדון (מימין) ומאמן הקבוצה. צילום: רונית ססובר וחניתה לוי
(הזוכות המאושרות עם מנכ"ל המועדון (מימין) ומאמן הקבוצה. צילום: רונית ססובר וחניתה לוי)
"היינו מגובשות מאוד ושיחקנו יחד", מסבירה נוי את הסוד שהביא לצמצום הפערים מול היריבה העדיפה, "חיזקתי את הבנות הצעירות שלנו, שאולי קצת חששו בהתחלה, כי אני מכירה את יקנעם היטב. באנו צמאות לתואר ועבדנו חזק על הטקטיקה ההגנתי, שהפתיעה את יקנעם מאוד. הן פשוט לא מצאו פיתרון. באנו לתת פייט מטורף, כי נמאס לנו שיקנעם זוכות בהכל. הגיע הזמן לעשות שינוי".
גיבורת דו קרב הפנדלים הייתה שוערת פתח-תקוה, נטלי קורצב, רק בת 16 וכבר מוכתרת כמצטיינת של משחק הגמר. קורצב הדפה את הפנדל הראשון שזרקה סטרוגו המנוסה ובהמשך כבשו נוי, בוגצ'נקו, נועה ססובר ופוטוריאן את כל הפנדלים. "אני כל כך בנטלי ושמחה שגדל אצלנו עוד דור של שחקניות מצוינות", סיפרה נוי, "בפנדלים הייתי בלחץ גדול, אבל ידעתי שאני חייבת לשדר לבנות הצעירות רוגע וקור רוח. הראיתי שאני בשליטה. דיברנו על כך שכבר עשינו הישג יפה ומעכשיו שיזרקו עם הלב".
כשהזריקה האחרונה של יקנעם ננעצה במשקוף, ניתן האות לחגיגות. "היו צרחות התרגשות, בכי, כולן קפצו בלי הפסקה, ראיתי בנות שמגיעות בפעם הראשונה למעמד הזה, תופסות את הראש ולא מאמינות", שיחזרה נוי הנרגשת, "אני בעצמי התפרקתי ממש וחיבקתי את כולן". הבנות לא ויתרו למאמן נועם רוגוב על הטקס המסורתי בכל זכייה בתואר בענף והשליכו אותו אחר כבוד לתוך הבריכה.
צפו בהשלכתו של רוגוב למים
בעונה שעברה הביסה יקנעם את הפועל פ"ת בגמר ובכלל, בשלוש השנים האחרונות הייתה הקבוצה מהצפון כמעט בלתי מנוצחת בענף. יקנעם עדיין מובילה את הטבלה לפני הפועל פ"ת השנייה, אבל נוי משוכנעת כי אתמול נפתח הסיכוי לדאבל מלאבסי. "אנחנו צריכות להמשיך להתחזק, להאמין בעצמנו ולהיות מגובשות עוד יותר ואני בהחלט רואה אותנו נלחמות כאריות על האליפות", הכריזה נוי, "המשחק הזה פוצץ ליקנעם את הבועה. עכשיו יש סיכוי שיפסידו שוב. אנחנו קיבלנו ביטחון, הראינו שאנחנו יכולות לנצח אותן ושאפשר לעשות זאת שוב".