התאקלמה במהירות בישראל. קאדיג'ה קייב. צילום: ארז גבאיהתאקלמה במהירות בישראל. קאדיג'ה קייב. צילום: ארז גבאי
התאקלמה במהירות בישראל. קאדיג'ה קייב. צילום: ארז גבאי
(התאקלמה במהירות בישראל. קאדיג'ה קייב. צילום: ארז גבאי)
הפועל פ"ת זכתה הערב (שני) בניצחונה הראשון העונה בליגת העל בכדורסל נשים, אחרי שגברה במשחק חוץ על מכבי רעננה 71:80.
הפועל הוליכה ברוב דקות המשחק, כשהיא מציגה לפרקים משחק כדורסל מרשים ומהלכים קבוצתיים ואישיים ראויים לציון. יתרונה צמח כבר ל-22 נקודות, לפני שרעננה הצליחה רק לצמק עד לסיום.
קאדיג'ה קייב, סנטרית הקבוצה, שקלעה 20 נקודות בהפסד במחזור הראשון לבנות הרצליה, שוב הייתה הבולטת בהפועל עם 28 נק' (22 במחצית הראשונה) ואיתה גם מוניק ריד שקלעה 26 וצברה 36 נקודות מדד. ארון צימרמן קלעה אמנם רק שלוש נקודות, אבל הפגינה משחק הגנה יוצא מן הכלל, שכלל ארבע חטיפות, שני גגות והרבה מאוד מלחמה, שסידרו לה יותר מ-30 דקות על הפרקט.
ערב מצוין למוניק ריד. צילום: ארז גבאיערב מצוין למוניק ריד. צילום: ארז גבאי
ערב מצוין למוניק ריד. צילום: ארז גבאי
(ערב מצוין למוניק ריד. צילום: ארז גבאי)
הרבע הראשון היה שקול ואחרי יתרון 2:6 מקומי, הובילה מוניק ריד ריצת 0:6 שהעבירה את היתרון להפועל פ"ת.
ליאור גרזון המקומית, במשחק נהדר עם 21 נקודות (5/8 מעבר לקשת) ואופיר קסטן (15 נק') החזיקו את רעננה בתמונת המשחק ושלשה של גרזון עם הבאזר קבעה יתרון מקומי בסיום הרבע – 20:21.
קסטן פתחה את הרבע השני בשלשה שהעלתה את קבוצתה ליתרון השיא במשחק – 20:24 ומאותו רגע עברה השליטה במשחק לידי האורחות. ריצת 0:13 שהובילו ריד וקייב, שהושג תוך שיתוף פעולה נפלא (6 אס' לריד, רובם לידיה של קייב) ומשחק הגנה נהדר של כל השחקניות קבעה 24:33 לאורחות ובהפסקה – 31:40. קייב, כאמור, עמדה על 22 נק' עד ההפסקה וריד הוסיפה 13, כשאת חמש נקודות הנותרות מוסיפה אלכסיס פיטרסון, במחצית בה לא קלעו הישראליות של הפועל אף נקודה. פיטרסון, אגב, הפתיעה עם שמונה כדורים חוזרים, שישה במחצית הראשונה. במחצית השנייה כבר קלעו הישראליות 18 מתוך ה-40 של קבוצתם.
עם פתיחת המחצית השנייה העלתה מוניק ריד את הפועל ליתרון דו ספרתי ראשון ויחד עם משחק הגנה שמנע מרעננה לקלוע במשך דקות ארוכות, הפער הלך ותפתח. מיכל אסף, המתאוששת מפציעה קשה ולא שיחקה תקופה ארוכה, נכנסה לדקות ראשונות ומיד קלעה שלשה ראשונה שקבעה 41:55. השלשה השנייה שלה קבעה 43:60 ובסיום הרבע השלישי עמד היתרון של האורחות על 19 נקודות – 43:62. אסף קלעה 9 נקודות, ב-3/3 מחוץ לקשת ב-13 הדקות הראשונות שלה מזה זמן רב.
שרת ההגנה, ארון צימרמן. צילום: ארז גבאישרת ההגנה, ארון צימרמן. צילום: ארז גבאי
שרת ההגנה, ארון צימרמן. צילום: ארז גבאי
(שרת ההגנה, ארון צימרמן. צילום: ארז גבאי)
הרבע האחרון נפתח בלחיצה אחרונה על הדוושה – שלשה של ארון צימרמן העלתה את היתרון להפרש שיא בן 22 נקודות, 50:72 ומכאן ועד לסיום, הורגש רפיון מסוים במשחקה של הפועל פ"ת, גם בהשפעת העובדה שבעוד יומיים תערוך הקבוצה את משחק הליגה הבא שלה, מה שאפשר לרעננה לקזז את הפיגור עד ל-71:80 בסיום.
שבוע אחרי ההפסד המאכזב בבית מול בנות הרצליה, זוכה הפועל פ"ת בניצחון ליגה ראשון וחשוב.
קלעו להפועל פ"ת: קאדיג'ה קייב 28 (6 ריב', 3 חס', 33 נקודות מדד), מוניק ריד 26 (9 ריב', 6 אס', 5 איב', 36 נקודות מדד), מיכל אסף 9 (3/3 ל-3), אלכסיס פיטרסון 8 (8 ריב', 3 אס', 5 איב'), צליל וטורי (6 ריב', 4 איב') וארון צימרמן (4 ריב', 3 אס', 4 חט', 2 חס', 3 איב') 3 כ"א, שהד עבוד 2, זוהר לופטין 1. תמר אנגל ואופיר קירשטיין לא קלעו.
מיכל אסף, בקדנציה הקודמת בפ"ת. צילום: ספי מגריזו מנהלת ליגת העל בכדורסל נשיםמיכל אסף, בקדנציה הקודמת בפ"ת. צילום: ספי מגריזו מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים
מיכל אסף, בקדנציה הקודמת בפ"ת. צילום: ספי מגריזו מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים
(מיכל אסף, בקדנציה הקודמת בפ"ת. צילום: ספי מגריזו מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים)
למכבי רעננה: ליאור גרזון 21 (5 ריב', 7 איב'), אמבר אורנג' 16 (5 אס', 3 חט'), אופיר קסטן 15 (4 חט'), קייטלין רמירז 8 (4 ריב', 3 חט'), שאקילה תומאס 6 (5 ריב', 6 אס', 4 חט'), שלי סירקיס וגבריאלה רובין 2 כ"א, מאי דיין 1. מורן ספיר, ואילה רוט לא קלעו.
כאמור, משחק הליגה הבא של הקבוצה ייערך כבר ביום רביעי הקרוב (19:30), כשתארח את אליצור רמלה, שרשמה הערב ניצחון שני ברציפות, 74:76 ביתי על רמה"ש.