מכבי פ"ת חוגגת, האקס איתמר ניצן בדיכאון. צילום: אורן אהרונימכבי פ"ת חוגגת, האקס איתמר ניצן בדיכאון. צילום: אורן אהרוני
מכבי פ"ת חוגגת, האקס איתמר ניצן בדיכאון. צילום: אורן אהרוני
(מכבי פ"ת חוגגת, האקס איתמר ניצן בדיכאון. צילום: אורן אהרוני)
ככה פותחים עונה - גם בחלומות הכי ורודים שלו, אלישע לוי ודאי לא שיער שאת משחקו הראשון במכבי פ"ת הוא יסיים עם ארבעה שערי זכות וניצחון כל כך מרשים מול בית"ר ירושלים.
הקבוצה מהבירה הגיעה מחוזקת בהרבה מאוד אוהדים ובבעלים החדש, משה חוגג, ביציע, אבל נתקלה ביריבה שנראתה כמי שנורתה מלוע של תותח.
מנור סולמון הציג את המשחק הטוב ביותר בקריירה הקצרה שלו והוביל את מכבי ל-1:4 מדהים.
הפתיחה הייתה אולי של בית"ר, שהייתה עדיפה קלות, אבל ברגע שסולמון פתח מבערים, היה ברור שהיום כבר אי אפשר יהיה לעצור אותו.
הקשר הצעיר חילץ כדור בסמוך לרחבת מכבי פ"ת ודהר על פני יותר מארבעים מטרים, לפני שהשאיר כדור נהדר לגידי קניוק, שהמשיך בנגיעה ללידור כהן, שלבד מול איתמר ניצן לא התבלבל ובצ'יפ קטן קבע 0:1 גדול.
צ'יפ קטן שהביא שער גדול. לידור כהן כובש את הראשון. צילום: ראובן שוורץצ'יפ קטן שהביא שער גדול. לידור כהן כובש את הראשון. צילום: ראובן שוורץ
צ'יפ קטן שהביא שער גדול. לידור כהן כובש את הראשון. צילום: ראובן שוורץ
(צ'יפ קטן שהביא שער גדול. לידור כהן כובש את הראשון. צילום: ראובן שוורץ)
הקונצרט של מכבי נמשך בפתיחת המחצית השנייה. בדקה ה-52 הגביה נאור פסר כדור מצוין לרחבה, איתמר ניצן יצא והדף ויוסי בניון ירה את הריבאונד מהאוויר ו-0:2 למכבי. בניון, כמו לידור כהן, לא חגגו את השערים שכבשו מול קבוצתם לשעבר.
הבליץ נמשך ובדקה ה-59 ירה קניוק, עוד אחד מכוכבי הערב, בהופעת בכורה מחודשת במועדון, כדור חופשי נהדר שנעצר בין חיבוריו של ניצן - 0:3.
בדקה ה-68 הצליחה בית"ר לצמק, אחרי שעידן ורד, בעמדת נבדל, הגביה למרכז הרחבה כדור שפגע ביוהאן מרסיאל ונחת ברשת.
בית"ר ניסתה לכבוש שער נוסף ולצמק, אבל בתוספת הזמן יצאה מכבי למתפרצת ומוחמד סרסור המחליף העביר כדור רוחב נהדר למחליף נוסף, תאי בריבו, שהשלים מבצע שכולו שחקני בית של המועדון והסתיים ברשת - 1:4 מדהים למכבי פ"ת.
הופעה אדירה של הנער המוכשר מנור סולומון. צילום: ראובן שוורץהופעה אדירה של הנער המוכשר מנור סולומון. צילום: ראובן שוורץ
הופעה אדירה של הנער המוכשר מנור סולומון. צילום: ראובן שוורץ
(הופעה אדירה של הנער המוכשר מנור סולומון. צילום: ראובן שוורץ)
אלישע לוי נראה מחויך מתמיד בסיום המשחק ואמר: "ראינו בדיוק מה מכבי פ"ת מסוגלת לתת. כדורגל נכון, קבוצתי, מרגל לרגל. לא נבהלנו, ידענו להתגונן וידענו גם לצאת קדימה. שיחקנו מול קבוצה שאמנם לא נמצאת במצב אידיאלי, אבל עם הרבה שחקנים מוכשרים ועם תמיכה אדירה של קהל. גם שלנו, אגב. היו מעטים יחסית, אבל שמענו אותם.
לוי התייחס גם לשחקן הכי ותיק בקבוצתו, יוסי בניון ולצעיר ביותר, סולמון - "יוסי, שלא ייגמר לעולם, לא צריך לדבר יותר מדי - יש לו הרבה ניסיון, הוא יודע להרים את עצמו, בעל גוף טוב וברגע שהוא בריא, הוא יודע לעשות דברים נפלאים. מצד שני, יש לנו ילד בן 19, מתפתח נכון, מסנן את הרעשים, משחק קבוצתי, כשצריך דריבל, עושה אותו, עושה הגנה והתקפה. שמחים שיש לנו אותו. יש פה תלכיד טוב, אפשר היה לראות. לא ניצחנו במקרה".