צוות האימון: מימין: טלי נוי, לזר, קרן מוזס, ענבר וקסמן ולוין. צילום: עודד קרני איגוד הכדורסלצוות האימון: מימין: טלי נוי, לזר, קרן מוזס, ענבר וקסמן ולוין. צילום: עודד קרני איגוד הכדורסל
צוות האימון: מימין: טלי נוי, לזר, קרן מוזס, ענבר וקסמן ולוין. צילום: עודד קרני איגוד הכדורסל
(צוות האימון: מימין: טלי נוי, לזר, קרן מוזס, ענבר וקסמן ולוין. צילום: עודד קרני איגוד הכדורסל)
הישג גדול לכדורסל הנשים הישראלי - נבחרת הנערות שבה אמש (ראשון) לדרג א' באירופה, אחרי ניצחון מרשים 51:63 על נבחרת תורכיה. הניצחון הבטיח לנבחרת את המקום השלישי באליפות שמשמעותו חזרה לדרג הבכיר באירופה אחרי שנתיים בדרג ב'.
נבחרת הנערות. תמונה של דרג א'. צילום: עודד קרני איגוד הכדורסלנבחרת הנערות. תמונה של דרג א'. צילום: עודד קרני איגוד הכדורסל
נבחרת הנערות. תמונה של דרג א'. צילום: עודד קרני איגוד הכדורסל
(נבחרת הנערות. תמונה של דרג א'. צילום: עודד קרני איגוד הכדורסל)
בנבחרת המצליחה אפשר היה למצוא ייצוג מכובד מאוד ליוצאים מפתח-תקוה. על הקווים עמד המאמן רועי לזר. לזר אמנם מאמן בקבוצת הנשים של הפועל ראשל"צ, אולם במקביל הוא משמש בשנים האחרונות כרכז הפעילות של אגודת אליצור פ"ת. באגודה נתנו את ברכתם להצלחתו של לזר, עודדו אותו לאורך האליפות והבוקר פרסמו הודעה בעמוד הפייסבוק של אליצור: "אגודת אליצור פתח תקווה מברכת את רועי לזר שהוביל את נבחרת הנערות להישג נהדר עם מקום שלישי באליפות אירופה והעפלה לדרג א'. אלוף !! אין ראוי ממך !!", לשון הברכה.
הנערות חוגגות דרג א'. אנגל שלישית משמאל (מס' 6). צילום: עודד קרני איגוד הכדורסלהנערות חוגגות דרג א'. אנגל שלישית משמאל (מס' 6). צילום: עודד קרני איגוד הכדורסל
הנערות חוגגות דרג א'. אנגל שלישית משמאל (מס' 6). צילום: עודד קרני איגוד הכדורסל
(הנערות חוגגות דרג א'. אנגל שלישית משמאל (מס' 6). צילום: עודד קרני איגוד הכדורסל)
לזר עצמו, שנחשב לאחד האנשים הכי אהודים בענף (והח"מ מוסיף – ובצדק), הוצף במאות הודעות וטלפונים והסתפק, כהרגלו, בתגובה קצרה, צנועה ובעיקר כזאת שמפרגנת לסובבים אותו: "אנחנו מאושרים", אמר לזר, "הצבנו מטרה בתחילת הקמפיין, אי שם לפני שלושה חודשים ואני גאה בבנות, שעם המון יחד והמון אופי עשו את זה.
"הן יצאו גדולות וידעו ברגע האמת להביא את כל הכישרון שלהן למגרש. עבדנו בצוות מדהים, עם טל נתן המנהל המקצועי שתרם המון, העוזרים טלי נוי ורועי לוין, קרן מוזס מנהלת העל, ענבר וקסמן שהעמידה לכל משחק את כל הבנות על הרגליים. אני גאה בכולם וגאה להצעיד את נבחרת ישראל להישג שכזה, אבל שוב, עשינו את זה יחד כיחידה אחת".
בסיום המשחק דאגו השחקניות לצנן את לזר והציפו אותו במים בחדר ההלבשה. לזר ניסה להתגונן, אבל כפי שניתן לראות בסרטון, הוא מוצלח יותר באימון כדורסל מאשר בהגנה עצמית רטובה.
גם לרועי לוין, עוזר המאמן של לזר, ומי שהולך איתו יחד כבר שנים ארוכות, עוד מהימים בהם לזר אימן את לוין, יש נקודה פתח-תקואית. לוין שימש כעוזרו של לזר בשנתיים שהשניים אימנו את הפועל פ"ת והמשיך איתו גם להפועל ראשל"צ. במקביל, שיחק מספר עונות באליצור והפועל פ"ת (גברים). בעונה הקרובה יאמן בצוותא עם נטע קרומר את קבוצת האקדמיה לכדורסל בליגה הלאומית ובליגה לנערות.
גם על הפרקט מצאנו נקודה משלנו – תמר אנגל, בוגרת האקדמיה, שתשחק בעונה הקרובה בהפועל פ"ת. אנגל סיימה את האליפות עם 3.6 נק', 1.1 ריב ו 0.5 אס' למשחק.
הבוקר יצאה הנבחרת הצוהלת לדרך מאוסטריה, בה נערכה האליפות והיא צפויה לנחות בישראל בשעה 17:30.