סימפטום ידוע בכדורגל הוא שקבוצה שמשיגה ניצחון גדול, מתקשה לשחזר את היכולת וההישג במשחק הבא. בכדורסל קוראים לזה "סימפטום מכבי תל-אביב", כשקבוצות שמצליחות לנצח את האלופה הכמעט נצחית, לא שומרות על יציבות במחזור שאחרי. והנה, מכבי פ"ת, העולה החדשה לליגת העל בכדורגל מוכיחה כי קורצה מחומר אחר.
אחרי הניצחון הגדול במחזור הפתיחה בחוץ על האלופה מכבי ת"א, הקבוצה הצעירה של גיא לוזון ירדה לקרקע וגם אם לא הציגה כדורגל מרשים, שמרה על המאזן המושלם כשגברה אמש (מוצ"ש) על הפועל כפ"ס 0:2. גיא חדידה כבש בפנדל במחצית הראשונה, תאי בריבו הכפיל בשנייה, רגע אחרי שנכנס כמחליף.
כדורגלני מכבי פ"ת חוגגים את המקום הראשון בליגת העלכדורגלני מכבי פ"ת חוגגים את המקום הראשון בליגת העל
כדורגלני מכבי פ"ת חוגגים את המקום הראשון בליגת העל
(צילום: טל שחר)
בריבו עצמו סיכם בקצרה: "תחושות נפלאות. אין דבר שמשמח חלוץ יותר מאשר לכבוש שער ניצחון. כמובן שהכי חשוב שניצחנו, אחרת השער הזה לא היה שווה כלום".
המאמן גיא לוזון נשמע מרוצה מהניצחון וסיפר תחילה על תכנית המשחק של קבוצתו: "ידענו שלכפ"ס יש הרבה כלים התקפיים וכי מדובר בקבוצה פיזית מאוד במרכז השדה. ידענו גם שאם ניתן להם שטחים, נהיה בבעיה. באנו כדי להיות יעילים. קודם כל, לנטרל אותם התקפית. מצד שני, ידענו שברגע שנהיה קומפקטיים במרכז השדה, לכפ"ס יהיו שטחים מאחורי הגב של קן ההגנה ונוכל לנצל את השטחים הללו כדי לכבוש".
לוזון, שקבוצתו מוליכה את ליגת העל אחרי שני מחזורים, סיכם: "אני שמח מאוד שעמדנו במשימה. יש לנו הרבה מה לשפר מבחינה התקפית והגנתית היינו טובים. נרצה להמשיך כך".
אם לא תוקפא הליגה בשל הסגר, תוכל מכבי להמשיך את הקאמבק החלומי לליגת העל למחרת ראש השנה (שני, 19:00) כשתתארח אצל מ.ס. אשדוד.
פרסום ראשוני: 18:31 , 13.09.20