אוהדי הפועל ומכבי פ"ת, כמו גם של קבוצות הליגות הנמוכות בישראל, נאלצים כמעט מדי שבוע לבחור בין שנת צהריים טובה של יום שישי לבין צפייה במשחקה של קבוצתם האהובה.
לפחות עד סוף חודש מרץ, הדילמה נמנעה מהם. לפני זמן קצר הודיעה מנהלת הליגות בכדורגל כי משחקי שתי הליגות הבכירות יופסקו לאלתר ועד סוף חודש מרץ. שעה קלה קודם לכן הודיעה עם ההתאחדות לכדורגל על ביטול משחקי הליגות החובבניות (א'-ג') אחרי שאמש הוחלט לעצור את הליגות לילדים ונוער. וזאת בשל, כמובן, המשך התפשטות מגפת הקורונה הארורה.
מיד לאחר מכן הצטרפו שאר האיגודים ופעילות הספורט בישראל הושבתה באופן מוחלט.

האיצטדיון העירוני, שיישאר מיותם לפחות עד סוף חודש מרץ.האיצטדיון העירוני, שיישאר מיותם לפחות עד סוף חודש מרץ.
האיצטדיון העירוני, שיישאר מיותם לפחות עד סוף חודש מרץ.
(צילום אורן אהרוני)
בהודעת המנהלת נכתב:
"לאור המשך ההחמרה של התפרצות נגיף הקורונה, הנחה הבוקר משרד הבריאות בשיחה שהתקיימה בין יו״ר המנהלת ארז כלפון למשנה למנכ״ל משרד הבריאות איתמר גרוטו, כי משחקי הכדורגל בליגות המקצועניות יופסקו, בשלב זה עד לסוף חודש מרץ. במהלך השבוע האחרון של חודש מרץ, תתבצע הערכת ועל בסיסה יוחלט על המשך הפעילות החל מחודש אפריל.
יו"ר המנהלת ארז כלפון: ״בלב כבד אנו נאלצים להודיע על עצירת משחקי הכדורגל בליגות המקצועניות וזאת בהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות.
בעת זו, בה אנו נמצאים בעיצומו של משבר עולמי, על כולנו לנהוג באחריות ולהשמע להנחיות הגופים המקצועיים על מנת לשמור על בריאות הציבור.
הכדורגל מהווה ציר מרכזי בחברה הישראלית ועצירתו מסמלת את המשבר הקשה אשר פוקד אותנו, אולם אנו בטוחים כי בהתנהגות אחראית נוכל להתמודד עם הוירוס שתקף אותנו ולחזור לשגרה מחוזקים.
אנו ממשיכים להיות בקשר רציף עם כל הגורמים המקצועיים ונקווה כי המשבר יחלוף במהרה ונוכל לשוב ולקיים את משחק הכדורגל האהוב כל כך על כולנו.
אני מאחל בריאות איתנה לכל עם ישראל ומייחל כי נצא מחוזקים מהמשבר שפוקד אותנו. שבת שלום לכולם״.

קודם לכן מסרה ההתאחדות לכדורגל:
"בעקבות הוראה שהתקבלה זה עתה ממשרד הבריאות, החליטה ההתאחדות לכדורגל על עצירה מיידית של המשחקים בליגות החובבניות לבוגרים (א'-ג') ולנשים. ההתראה הקצרה מגיעה בעקבות שיחה שקיים הבוקר המשנה למנכ"ל הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, עם יו"ר ההתאחדות אורן חסון.
אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "הקצב בו הדברים משתנים בימים אלה הוא דרמתי, ומה שאתמול בערב נראה אפשרי והיה בחזקת מותר, הפך הבוקר לאסור. אני סומך במאת האחוזים על השיקולים שמנחים את הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות והנחיתי מיידתית לעדכן את כל המועדונים על ההחלטה. עצירת הליגות החובבניות היא צעד כואב נוסף עבור הכדורגל הישראלי, אבל לא נותרה ברירה. נדע לצלוח יחד גם את המשבר הזה ולצאת מחוזקים. איחולי בריאות טובה לכולם וסוף שבוע משפחתי נעים".
לפני זמן קצר גם איגוד הכדורסל החליט על הפסקת כל הליגות בכל הגילאים. "איגוד הכדורסל קיבל החלטה להפסיק לאלתר את כל ליגות הכדורסל בארץ, בכל הגילאים ובכל האזורים, עד הודעה חדשה וזאת במטרה לשמור על בריאותם של השחקנים, שופטים, מאמנים ובעלי תפקידים נוספים.
האיגוד עומד בקשר עם גורמי משרד הבריאות ויעדכן ככל שיהיה בכך צורך. האיגוד קורא לכולם לשמור על בריאותם בימים לא קלים אלו ומייחל לימים טובים יותר", נכתב בהודעת האיגוד.

פרסום ראשוני: 11:06 , 13.03.20