בשנה שעברה מחירי הדירות בישראל שברו שיאים חדשים, ועל פי החודשים הראשונים של שנת 2022 המגמה הזו לא עומדת להשתנות.
מי שבין היתר מובילה את העליות הללו היא העיר פתח תקווה, ועל פי נתונים שנרשמו מתחילת השנה ועד לחודש מאי, בוצעו בעיר כ-634 עסקות חדשות של רכישת דירות, והמחיר הממוצע עומד על 1,984,857 שקלים.
הסיבות שהפכו את פתח תקווה לעיר כל כך נחשקת מגוונות, ועל חלק מהן הסבירה אילנה ביסמוט, מתווכת נדל"ן בכירה:
"על פי התוכניות, לקראת סוף השנה הקו האדום של הרכבת הקלה ייפתח והוא אמור לעבור כל הדרך מהתחנה המרכזית בפתח תקווה, דרך בית החולים בילינסון, לאורך רחוב ז’בוטינסקי וקדימה אל עבר רמת גן ותל אביב.
באופן טבעי בנייה של תשתיות תורמת לעליית המחירים, אבל עוד יותר אלו הם הזוגות הצעירים שמבקשים לבוא ולהתגורר בעיר ששינתה את פניה מקצה לקצה, מתוך ידיעה כי בקרוב מאוד הם יוכלו להגיע אל מקומות העבודה באזור תל אביב ביתר קלות, בלי פקקים מעיקים ובזכות הרכבת הקלה. כך שהביקוש גבוה יותר מההיצע והמחירים עולים בהתאם".
2 צפייה בגלריה
אילנה ביסמוט
אילנה ביסמוט
אילנה ביסמוט
(צילום: יח"צ)
אילו עוד תוכניות עומדות על הפרק לשינוי בפתח תקווה?
"ראש העיר ממשיך לקדם את השינוי של התב"ע בעיר, והפעם מדובר בשלוש שכונות נוספות: רמת ורבר, עמישב, יוספטל וגם מרכז העיר.
זה אומר לא רק עוד ועוד תוכנית תמ"א 38 ופינוי בינוי של בנייני מגורים ישנים, אלא גם תכנון פיזי של האזור כולו מבחינת בתי ספר חדשים, אזורי קניות, בנייני תרבות ועוד", ביסמוט הוסיפה.
אילנה ביסמוט: פועלת מתוך נתינה ודאגה אינסופית ללקוחות
מעבר לידע המקצועי ולבקיאות בכל הנעשה בעולם הנדל"ן בפתח תקווה, אילנה ביסמוט עובדת ללא הרף גם בערים השכנות - ראש העין, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל, קריית אונו וגבעתיים, אם בכל הנוגע לקנייה ומכירה של נכסים, וגם בתחום ההתחדשות העירונית וקידום בניין לתמ"א ולפינוי בינוי.
בניגוד לרבים מעמיתיה בתיווך נדל"ן, סוכנים שנכנסו אל התחום בגלל הרווח הכלכלי הפוטנציאלי שהוא מעמיד, אפשר להגיד כי עולם התיווך בחר באילנה ביסמוט ולא להיפך.
לאורך שנים אילנה היא פעילה חברתית אשר דואגת לאוכל ולציוד עבור נזקקים, וגם באופן מקצועי היתה מדריכה של ילדים, כך שהרצון לעזור טבוע בה מבטן ולידה. כיום היא פועלת עם אותה רוח הנתינה, רק שהפעם מדובר בעזרה ללקוחות למצוא את הנכס המתאים להם בדיוק, מבחינת מחיר וכל המסביב.
"אני בעצמי באתי ממקום לא פשוט, גם בזמנו כעולה חדשה מרוסיה וגם כאמא חד הורית לשלושה ילדים, כך שידעתי מחסור מהו.
לכן אני מבינה מצוין כיצד מרגישים לקוחות שנמצאים במצוקה כאשר חייבים למכור מהר ובמחיר מסוים, או מי שמחפשים לקנות נכס שיהיה מתאים להם בדיוק.
את הגישה הלוחמנית הזו שפיתחתי מילדות אני מביאה לתיווך, ולרגע אחד אני לא מוותרת ולא אומרת נואש, עד שמצליחה למצוא עבורם את מה שהם מחפשים וצריכים", אילנה סיפרה בקול נרגש.
האם רק המחיר הסופי הוא זה שעושה את ההבדל?
"למחיר יש חשיבות עצומה אבל זה לעולם לא רק המחיר לבדו. אם מדובר במשפחה עם ילדים קטנים אז צריך להתאים להם את הדירה הנכונה מבחינת גודל ונוחות כמו גם הקרבה למוסדות חינוך, ואלו יכולים להיות ילדים חילונים או דתיים.
יש מי שמבקשים להיות קרובים למרכזי קניות גדולים, לבנקים, קופות חולים או לתחבורה ציבורית, כך שיש משתנים רבים שצריך לקחת בחשבון", אילנה הוסיפה והסבירה.
אילנה ביסמוט: שיווק רחב היקף לכל הנכסים
כדי למצוא את הפתרון המושלם עבור קהל הלקוחות שלה, אילנה פועלת בכמה מישורים בבת אחת.
פעולות השיווק שלה כוללות בין היתר נוכחות מסיבית ברשתות החברתיות כמו האינסטגרם ופייסבוק, שם היא מפרסמת פוסטים באופן קבוע בלמעלה מ 74 קבוצות שונות הקשורות לנדל"ן.
צילום מקצועי של הנכס הכולל תמונות סטילס וצילום וידאו מקצועי של פנים הנכס, ורחפן שישקף בבירור את אזור מגורים של הנכס.
בנוסף היא מפרסמת בכל האתרים הגדולים ואף לא מתביישת לכתת רגליים ולחלק פליירים באלפי תיבות דואר בכל שבוע מחדש.
"אני פועלת מתוך משרד תיווך ידוע ומוכר מאוד בפתח תקווה, S נכסים בניהולם של שי שטרית וצביקה אפל.
בחרתי לשתף עמם פעולה כי מדובר באנשים ישרים וזה הדבר הכי חשוב מבחינתי בתיווך ובכלל בחיים. כך שאני גם נעזרת במשאבים שיש למשרד הזה להציע, אם מבחינת רשימה של אלפי לקוחות ועוד.
אני כל הזמן פתוחה לשתף פעולה עם מתווכים אחרים, למשל בימים פתוחים בהם אני מראה נכסים אשר נמצאים תחת הבלעדיות שלי, ואני עושה זאת רק כאשר אני יודעת כי יכולה להבטיח את טובת הלקוחות שלי במאה אחוז. זה אומר לשמור על האינטרסים שלהם מבחינת המחיר המבוקש וכל צורך אחר", אילנה ביסמוט העניקה הצצה אל חלק מהפעולות שהיא מבצעת בדרך להשגת המטרה.
2 צפייה בגלריה
אילנה ביסמוט
אילנה ביסמוט
אילנה ביסמוט
(צילום: יח"צ)
אילנה ביסמוט: יצירת קשר
אילנה ביסמוט התמחתה גם בלימודי ייעוץ משכנתאות וקאוצ'ינג במכללת תות, כך שארסנל הכלים העומד לרשותה בניהול של משא ומתן עבור קהל הלקוחות שלה רחב בהחלט.
לשיחת עבודה ראשונה עם אילנה ביסמוט, חייגו: 054-466-8484