במגרש בשכונת אם המושבות שכן בעבר בית אריזה ישן, ובקרוב יוקם בו מרכז בילוי חדש ששמו GISS-IN ובו מסעדות מרשתות מובילות. עלות הקמת המתחם מוערכת ב־60 מיליון שקלים, והצפי לסיום העבודות והפתיחה הם ספטמבר 2020.
המרכז החדש. הדמיה: אלכס לובמילובהמרכז החדש. הדמיה: אלכס לובמילוב
המרכז החדש. הדמיה: אלכס לובמילוב
(המרכז החדש. הדמיה: אלכס לובמילוב)
הקרקע הזאת הייתה שייכת בעבר ל"בוסתן" ־ אגודה שיתופית ששימשה בית אריזה של הפרדסים במושבה. בשנת 2018 קנתה חברת "גיסין סנטר" את השטח בעלות של 40 מיליון שקלים. בחברה שותפים חברת עומר הנדסה, איש העסקים אייל זכריה וחברת רושו הנדסה ויזמות, בבעלות צביקה ועינת רושו, שעוסקת בתאום התכנון, בליווי הביצוע, בשיווק הפרויקט ובאכלוסו.
המתחם שוכן על ציר התנועה אבשלום גיסין פינת רחוב פינסקר ועל הציר המחבר בין אזור התעשייה סגולה וקריית אריה. מתכנן אותו האדריכל אורן ברודנר, שותף במשרד בא.א.פיראון, ויהיו בו כ־5,000 מ"ר שטחי מסחר וכ־100 מקומות חנייה למבקרים.
המרכז יפתח את שעריו גם בסופי שבוע ויציע לבאים אליו תמהיל עסקים של חדר כושר ענק, מסעדות, רשתות מובילות בתחום המזון המהיר כגון "עד העצם", "קרייזי מיט" ו"בית הפנקייק", בר שכונתי, קצבייה, מעדנייה, מספרה ומכון יופי. מחירי השכירות בו יהיו כ־200 שקלים למ"ר בממוצע, לא כולל דמי ניהול.
היזמים מסבירים שמיקום הפרויקט על קו התפר בין שכונת אם המושבות לאם המושבות החדשה (הדר המושבות החדשה) יוצר למעשה את החיבור בין האזור החדש והישן. המרכז סמוך גם לבנייני משרדים ותעשייה קלה באזור ויספק מקום לבילוי, לפנאי ולמסחר לתושבי שתי השכונות ולעובדים באזור.
צביקה רושו, מנכ"ל חברת רושו הנדסה ויזמות, אומר ש"פתח־תקוה נמצאת במגמת התפתחות גם מבחינת הבנייה למגורים וגם מבחינת אזורי התעסוקה החדשים הנבנים בה ומביאים אליה אוכלוסייה חדשה. על פי השנתון הסטטיסטי 2017 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בעיר יש כ־240 אלף תושבים והיא במגמת גידול של 2.5 אחוזים בשנה. אם המושבות נחשבת לשכונה הגדולה ביותר בעיר. מרכז GISS-IN החדש יספק לתושבי השכונה מקום משפחתי לקניות ולבילוי בשעות הערב במרחק הליכה מהבית בלי לצאת ממנה. במרכז יהיו גם עסקים שחסרים בשכונה היום כמו מכון כושר, מכוני יופי, מספרות וחנויות ייחודיות".