סילביה גלר. צילום: פאביאן קולדורףסילביה גלר. צילום: פאביאן קולדורף
סילביה גלר. צילום: פאביאן קולדורף
(סילביה גלר. צילום: פאביאן קולדורף)
היא משכימה ומגיעה לבית החולים בשעה 06:30 בבוקר לפחות פעמיים בשבוע, מסייעת בהכנת מגשי האוכל לחולים במחלקה השיקומית ומסייעת בהאכלתם. לקראת השעה 10:00 היא יורדת לקומת הטיפולים שם מחלקת את ארוחת העשר לחולים ובהמשך מסיירת במחלקה ונותנת יד היכן שנדרש.
בשבוע שעבר הוענק לסילביה גלר מגן מנכ"ל כללית במפגש הוקרה למתנדבים מצטיינים. סילביה (87), תושבת פתח תקוה, עלתה לארץ מרומניה בשנת 1948 ועבדה כגננת עד שנת 1964. לאחר מכן עסקה בטיפול בילדים. את התנדבותה בבית רבקה החלה לפני כ-16 שנים.
סילביה גלר סיפרה: "אני תמיד מחפשת איפה אפשר לעזור ונהנית לשוחח עם המטופלים ולהוות להם אוזן קשבת שמבחינתי זהו חלק מתהליך השיקום" בין השיחות עם המטופלים תוכלו למצוא אותה גם מסייעת בקיפול וסידור הכביסה של החולים. "יש כאן גם מטופלים בודדים שאני נהנית לשוחח עמם ולעודד אותם בתקופת השיקום בבית החולים, זה מסב לי סיפוק רב".
צילום: פאביאן קולדורףצילום: פאביאן קולדורף
צילום: פאביאן קולדורף
(צילום: פאביאן קולדורף)
מעבר להתמדה של סילביה בפעילות ההתנדבותית בביה"ח והמחויבות שהיא חשה כלפי החולים וצוות המחלקה, מדובר במתנדבת שאת כל פעילותה היא מבצעת במסירות, בצנעה ועם כבוד רב אותו מפגינה כלפי כל מי שנמצא איתה בקשר.
לדברי ד"ר שי בריל, מנהל בית רבקה "סילביה היא מתנדבת הראויה לציון. אישה חייכנית שמקפידה תמיד להסתכל על חצי הכוס המלאה ובגישתה זו היא מסייעת גם לחולים וגם לצוות להתמודד עם הקשיים במהלך עבודתם השוטפת. כל פעילותה בבית החולים נובעת מתוך רצון וכוונה לתת ולסייע לאחרים, מתוך יחס אישי ומאור פנים ואת הכל היא עושה בצניעות וברגישות כלפי צרכי המאושפזים. סילביה משמשת דוגמא למתנדבים נוספים ומאד אהודה על הצוות שתמך בבחירתה למתנדבת מצטיינת של בית החולים".
עוד מוסיפה סילביה: "אני רואה את פעילות ההתנדבות כשליחות ומתפללת כל יום שאוכל תמיד רק להעניק ולסייע לאחרים. מלבד החשיבות בעבודת ההתנדבות חשוב לי גם שמו של בית החולים והמוניטין שלו, זוהי הדרך שלי לתרום לארגון שבו טופל בעלי ז"ל עד לפטירתו".