בהמשך לשיתוף הפעולה בין משרד החינוך לעיריית פתח תקוה, המשרד אישר לאחרונה הרשאות תקציביות על סך כ- 10 מיליון ₪ עבור שידרוג, פיתוח והרחבה של מוסדות חינוך בעיר.
חטיבת ברנר פתח תקוהחטיבת ברנר פתח תקוה
חטיבת ברנר פתח תקוה
(צילום: דוברות עיריית פתח תקוה)
זאת בנוסף לתקציב העירוני שאושר לאחרונה במועצת העיר, אשר במסגרתו העירייה תשקיעה סכום מצטבר של כ-350 מיליון ₪, בין היתר גם עבור פיתוח מוסדות החינוך בעיר. כזכור, בנוסף לתקציב העירוני האמור, רק בישיבת המועצה האחרונה אושר תקציב עירוני על סך 7.3 מיליון ש"ח עבור עבודות הנגשה בבתי ספר ברחבי העיר, 2.5 מיליון ₪ עבור עבודות תחזוקה ועוד.
קראו גם:
התקצוב של משרד החינוך כולל בין היתר, חידוש בניין נוסף בבית הספר היסודי אורנים על סך 653,800 ₪, תוספת בניה לגובה עבור בית הספר ארנס בעלות כוללת של 5.2 מיליון ₪, תוספת מגרש לבית הספר מורשה על סך 1.5 מיליון ₪, שדרוג פינות עבודה למורים באולפנת הדר גנים על סך 141,500 ₪, שיפוץ חדר מורים בבתי הספר הס וברנר ב-200 אלף ₪, כיתת גן ברחוב מנחם בגין בעלות של 788,805 ₪ ועוד.
ראש העיר רמי גרינברג "משמח לראות כי שיתוף הפעולה הפורה בין העירייה למשרד החינוך מביא תקציבים משמעותיים לצד התקציבים הרחבים שהעירייה משקיעה מידי שנה במוסדות החינוך בעיר. בנוסף לתקציבי הפיתוח, אישרנו בתקציב לשנת 2021, סכום אסטרונומי עבור החינוך שעומד על 790 מיליון ₪. אני מודה לשר החינוך יואב גלנט על התמיכה בעיר ובתלמידי העיר, ויחד נמשיך להשקיע בנושא חשוב זה ככל שידרש."
ראש מינהל החינוך רון כץ "החינוך נמצא בראש מעיננו ולצד ההתמודדות עם השלכות הקורונה, אנחנו דואגים למסגרות החינוך גם ביום שאחרי. התקציבים שאנחנו מגייסים יאפשרו לנו להעמיק את השדרוג שאנחנו מקדמים במוסדות החינוך בעיר".