בעליהם של אם.די בן ה-10, וליאו בן החמישה חודשים, שני כלבים מפתח תקוה, טוענים כי נגנבו לאחרונה ממש מתחת לאפם ברחוב, ומציעים פרס כספי גדול למי שימצא אותם. "אני מתחננת שיחזירו אותו, מי שגנב אותו הרס משפחה", אומרת בבכי אילנה ביסמוט, בעליו של ליאו.
3 צפייה בגלריה
מימין: ליאו ואם.די
מימין: ליאו ואם.די
מימין: ליאו ואם.די
(צילומים: פרטי)
מדובר בשני אירועים שאירעו בימים האחרונים. "ביום שני בשעה 21:00 לערך הייתי ברחוב טבריה בעמישב כחלק מעבודתי בתפעול כספומטים. כשסובבתי את הראש ראיתי שהוא לא לידי", אומר עידן אלפסי, בעליו של אמדי בן ה-10, כלב מסוג ג'ק ראסל טרייר.
קראו גם >>
איך אתה יודע שהוא נגנב?
"אני משוכנע שמישהו לקח אותו. הכלב 10 שנים אצלי, מאז שהוא נולד. הייתי הולך איתו לפסטיגלים, למסיבות, והוא תמיד היה צמוד לי לרגל ולא התרחק ממני יותר ממטר. לא הייתי צריך לשים עליו רצועה בכלל. כששמתי לב שהוא איננו ניסיתי לקרוא לו בשריקה שהוא מכיר גם אבל זה לא עזר. מדובר באנשים בלי לב שגנבו אותו".
3 צפייה בגלריה
אם.די
אם.די
אם.די. "הילדים קשורים אליו"
(צילום פרטי)
תאר את התחושות כרגע?
"אני כבר לא ילד, אמרתי שאקבל את זה איכשהו אבל שני הילדים שלי (5 ו-2) גמורים. הם לא רוצים ללכת לגן, לא רוצים לאכול וזה מה שגומר אותי גם. הם נולדו לכלב הזה, הם מחוברים אליו וכל היום הוא איתם, במיוחד בכל תקופת הקורונה. לגנוב אותו זה התעללות בילדים. אני מתחנן לאנשים, ואני מוכן לשלם 5,000 שקל כדי שיחזירו אותו".
"אמדי הוא כמו הילד שלנו, בן משפחה לכל דבר", אומרת בכאב מורן, אחותו של עידן שפרסמה אודות המקרה ברשתות החברתיות. "עירבנו את המשטרה גם והגיע צוות לנסות לסייע אבל בינתיים אין לנו כלום. ביום שני חיפשנו עד 3 לפנות בוקר. אתמול (שלישי) חיפשנו מהבוקר עד הערב, אין מקום באותו אזור שפסחנו עליו".
"אנחנו לא מתפקדים, וחוששים שפוגעים בו, שלא הרגו אותו חלילה. בן אדם שלוקח כלב צריך להיות אכזרי. זה כמו לקחת מבן אדם את הילד שלו. זה בדיוק אותו דבר".
כאמור, אמדי הוא לא הכלב היחיד שנטען שנגנב לאחרונה בעיר. אילנה ביסמוט, תושבת רחוב צירלסון בשכונת תקומה טוענת כי ביום שישי, ה- 7 לחודש בשעה 14:30 לערך נגנב ליאו, כלב המשפחה האהוב מסוג רועה בלגי מלינואה, סך הכל בן 5 חודשים. "הגעתי איתו לחנות המשקאות הסמוכה לביתנו שבה בני עובד ושיחררתי אותו. התעסקתי בנייד ואחרי דקה או שתיים שהרמתי את המבט ראיתי שהוא איננו", מספרת אילנה.
3 צפייה בגלריה
ניסן לוי
ניסן לוי
"מעולם לא ברח"
(צילום פרטי)
"כמו שכל אחד מכיר את הילדים שלו, כך אני מכירה את הכלבים שלי. הכלב הקודם היה נוהג לברוח לעיתים קרובות, אבל ליאו מעולם לא ברח ותמיד שמר על קשר עין. יותר מזה, הוא חייב לראות שאתה מסתכל עליו ורק אז הוא נרגע. יש שריקה שאני שורקת לו במידה והוא בכל זאת מתרחק מספר מטרים והוא תמיד חוזר. אבל ניסיתי לשרוק לו אותה ולא קרה כלום. מיד לקחתי את האוטו והתחלתי לנסוע בכל האזור ואני צועקת לו אבל הוא לא נמצא".
תארי מה עובר לך בראש באותם רגעים.
"התרסקות. מרגישה שלקחו לי ילד, ממש התחלתי לצרוח ולבכות. זה ריסוק טוטאלי של כל המשפחה. הילד שלי כעס עליי ששיחררתי אותו. יש לי עוד שני ילדים חוץ ממנו וכולנו בוכים הרבה מאז. אנחנו נקרעים. ביום ראשון שלאחר מכן לא יצאתי לעבודה גם".
"הוא אמנם בן חמישה חודשים אבל מאוד משמעותי בחיים שלנו. אני מציעה פרס של 10 אלף לכל מי שימצא אותו. בינתיים, היה מישהו שפנה אליי כביכול עם מידע שלכאורה ראה מישהו רץ עם הכלב אבל הוא שינה את הגרסאות כל הזמן ונעלם".
את יכולה לנסות להבין מה המניע לגנוב את הכלב שלך?
"אולי כדי להרביע אותו. הוא גור, הוא לא מסורס, ויש לו גוונים מטורפים. זה מה שאני יכולה לתאר לעצמי".
אם היית יכולה לפנות למי שלקח אותו, מה את רוצה לומר לו?
"אני מתחננת בפניו, הןא הרס משפחה ואני מוכנה לשלם, רק שיחזיר את ליאו".
כל היודע דבר על מקום הימצאו של אמדי מוזמן ליצור קשר באחד מהניידים הבאים: 050-8283858 או 050-9320508; כל היודע דבר על מקום הימצאו של ליאו מוזמן ליצור קשר בנייד 054-4668484.
לכל העדכונים - חדשות פתח תקוה