יהב ואיתן. בתמונה הקטנה: אלכסנדר ז"ל | צילומים: פרטי, באדיבות קובי אדרייהב ואיתן. בתמונה הקטנה: אלכסנדר ז"ל | צילומים: פרטי, באדיבות קובי אדרי
יהב ואיתן. בתמונה הקטנה: אלכסנדר ז"ל | צילומים: פרטי, באדיבות קובי אדרי
(יהב ואיתן. בתמונה הקטנה: אלכסנדר ז"ל | צילומים: פרטי, באדיבות קובי אדרי)
יוזמה חדשה של שני נערים במטרה לעזור לקשישים, חסרי בית וניצולי שואה בעיר, יוצאת לפועל ביומיים האחרונים בפתח תקוה. היוזמה נולדה בעקבות מותו של אלכסנדר נובודוורצב ז"ל, חסר בית בודד מהעיר שפוסט על דבר מותו הכה גלים והביא לכמאה איש להגיע להלוויתו על מנת לחלוק לו כבוד אחרון.
שני הנערים, יהב גרין ואיתן מושיאב, הקימו לאור המקרה קבוצת ווטסאפ והחלו להתארגן במטרה לעזור לאוכלוסיות מוחלשות. "יש כבר 34 אנשים בקבוצה אותה פתחתי רק אתמול. אני בקשר עם ראש העיר ועם מנהלת היחידה להתנדבות בעירייה. אנחנו רוצים לעשות משהו גדול ולא חד פעמי", מספר יהב.
המיטה המאולתרת שבה נמצא דר הרחוב. צילום: מתן דויטשהמיטה המאולתרת שבה נמצא דר הרחוב. צילום: מתן דויטש
המיטה המאולתרת שבה נמצא דר הרחוב. צילום: מתן דויטש
(המיטה המאולתרת שבה נמצא דר הרחוב. צילום: מתן דויטש)
באיזו דרך אתם מתכננים לעזור?
"כרגע אנחנו מדברים על תרומות לא כספיות: בגדים, משחקים, שמיכות, אוכל. אנחנו רוצים להגיע לבתים של ניצולי שואה ולספק להם תנורים לחימום. כאמור, הרצון הוא שלא יהיה מדובר בעשייה חד פעמית, אלא משהו מתמשך, לכן הקשר שכבר נוצר עם גורמים עירוניים הוא חשוב. היום (ראשון) יגיעו אליי 30 קרטונים של בגדים ומשחקים. מחר אני נפגש עם תושבת העיר אשר תמסור צעצועים לילדים, ג'קטים למבוגרים וכו'.
"חשוב לי שהפרויקט הזה גם יעזור בשינוי והכרת התדמית האמתית של הנוער בעיני המבוגרים. לנוער יש היום תדמית של עושי נזקים וזה לא נכון. אני מקווה שאנשים שיראו את זה ירצו לתת יד לדבר".