ההפגנה מול ביתו של אורי אהד | צילום: פרטיההפגנה מול ביתו של אורי אהד | צילום: פרטי
ההפגנה מול ביתו של אורי אהד | צילום: פרטי
(ההפגנה מול ביתו של אורי אהד | צילום: פרטי)
בעקבותי טענות חברי סיעתו על הטרדת נשים מצד מתפללי מתחם 'הקטורת' בפתח תקוה ושימוש במבנים ללא היתר הגיע אמש (שני) תגובת המתפללים. עשרות חובשי כיפה הפגינו מתחת לביתו של חבר המועצה וראש העירייה לשעבר אורי אהד. כוח שיטור נקרא למקום.
הרקע להפגנה: אתמול שיגרו חברי סיעת 'הביצועיסטים' בראשותו של אהד פניה לראש העירייה רמי גרינברג בנושא מתחם 'הקטורת' בטענה כי במקום נמצאים מבנים ללא היתר ובמקום שהעירייה תפעל כדי לפנותם, היא פועלת כדי לשדרג אותם מכספי ציבור ומאפשר לקבוצת מתפללים להשתמש במקום. כמו כן נטען כי אותה קבוצה מטרידה את מנוחת השכנים ואף מטרידה נשים שמהלכות בלבוש לא צנוע.
לאחר הפרסום הגיעו עשרות מפגינים, שככל הנראה נמנים על אותה קבוצת מתפללים, אל ביתו של אורי אהד ומחו נגד הטענות נגדם. המפגינים שרו שרים שירים בעלי אופי דתי, וכוח שיטור הגיע למקום על מנת לשמור על הסדר.
בעקבות האירוע מסר אהד: "חלק מחייו של נבחר ציבור הוא לדעת ולהתמודד עם התנגדות לפעולות שהוא מוביל. חבל שנוהגים בניגוד לחוק, מקצים משאבי ציבור ומשתמשים בכספי ציבור, מנצלים בציניות את מצוקת המתפללים ופוגעים בציבור שלם של תושבים בשכונה שחייהם הפכו לבלתי נסבלים".
איך הגבת להפגנה?
"ניגשתי למפגינים. ניהלנו שיחה עניינית, אפילו נעימה, למרות שאמרתי להם כי הם יכלו לקבוע שיחה מסודרת במשרד בלי להעיר את כל השכונה. לא הסכמנו על הדברים, אבל אמרתי להם כי גם אם אני יכול להבין את כאבם, עליהם לפעול רק בהתאם לחוק וכרגע לא זה המצב ולא יכול להיות שחיי התושבים בסביבה יהפכו לבלתי נסבלים".