מתחם הקטורת בשעריה. צילום: מתן דויטשמתחם הקטורת בשעריה. צילום: מתן דויטש
מתחם הקטורת בשעריה. צילום: מתן דויטש
(מתחם הקטורת בשעריה. צילום: מתן דויטש)
חברי סיעת "הביצועיסטים" בראשות אורי אהד טוענים: במתחם "הקטורת" שבשכונת שעריה, קיימים מספר מבנים בשטח עירוני ללא היתר בניה שחלקם שודרגו לאחרונה מכספי ציבור ונמסרו לקבוצת מתפללים ללא הקצאה והליך מסודר.
בשאילתא לבירור הנושא ששיגרו חברי הסיעה לרמי גרינברג, נכתב: "בהתאם לרישומי מנהל ההנדסה בעיריית פתח תקוה, קיימים לכאורה במתחם כארבעה מבנים ללא היתר בנייה וזאת כאמור על שטח בבעלות עירונית. אם לא די באמור לעיל , הרי שבחודשים האחרונים לא רק שעיריית פתח תקוה לא הרסה את המבנים הבנויים ללא היתר, אלא אף הקימה ושיפצה בכספי ציבור עירוניים שני מבנים הבנויים ללא היתר וזאת לכאורה, בניגוד לחוק המחייב הריסת מבנים ללא היתר והוצאת היתר בנייה".
עוד הוסיפו חברי הסיעה, כי המבנה נמסר ללא אישור ועדת ההקצאות העירונית ומועצת העיר לקבוצת מתפללים ששכנו עד לא מכבר. "הלכה למעשה העניקה עיריית פתח תקוה לקבוצה זו פרס במימון כספי ציבור ושדרגה אותם למבנה משופץ וגדול יותר מן המבנה בו שהו".
אלא שבנוסף לעניין חוקיות המבנים, טוענים הביצועיסטים כי אל המקום מגיעים מתפללים שאינם תושבי השכונה אשר מרבים לצעוק ולדפוק על שולחנות במהלך זמן התפילה, תוך הפרעה למנוחת השכנים. כמו כן, הוסיפו חברי הסיעה כי לאחרונה התקבלו מספר תלונות של נשים אשר התלוננו כי חלק מחברי הקבוצה ניטפלו אליהן תוך שהם קוראים לעברן קריאות גנאי ומעירים להן על לבושן.
מלשכת ראש העירייה נמסר בתגובה: "אין דבר לומר על דבריי הביצועיסטים מלבד צביעות! מצד אחד אמר אורי אוהד יו"ר הביצועיסטים, כי יילחם לטובת הציבור החילוני בעיר, אך בפועל הוא עושה דברם של החרדים ונלחם עבורם על הקצאות לא חוקיות ושומר על האינטרסים שלהם גם בנושא אחרים כמו בתי הכנסת. למעשה במועצת העיר אורי אוהד נלחם על האינטרסים של האליטות החרדיות האשכנזיות!
"לגופו של עניין, בשטח המדובר הייתה השתלטות לא חוקית וניתן צו בית משפט שהורה על הריסת המקום, צו שראשי ערים קודמים, כולל אורי אוהד בתקופה הקצרה ששימש כמ"מ ראש עיר, נמנעו מליישם את הצו וזאת ממניעים פוליטיים! ראש העירייה הנוכחי, גרינברג הוא היחיד שאינו חושש וכיבד את צו בית המשפט המורה על הריסה. עיריית פתח תקוה תמשיך להקפיד על השקעה במבנים עירוניים שאחר כך השימוש בהם, נעשה בפיקוח היחידה הרלוונטית".