הנערים בשכונה | צילום: פרטיהנערים בשכונה | צילום: פרטי
הנערים בשכונה | צילום: פרטי
(הנערים בשכונה | צילום: פרטי)
לתושבת רחוב מבצע יפתח בשכונת אם המושבות נמאס: בשבוע שעבר היא הגישה תלונה במשטרה נגד מספר נערים שלטענתה מרעישים בשעות הקטנות של הלילה. לדבריה, לאחר שהתלוננה במשטרה בעבר, החלו להתנכל לה באופן אישי.
ה"מלחמה" בין הצדדים, כפי שמגדירה התושבת את המצב כרגע החלה לטענתה עוד בקיץ שעבר. "במשך מספר לילות ישבה חבורת נערים בני כ-13-14, בכניסה לבניין כשהם צועקים, מקללים, משמיעים מוזיקה בעוצמה גבוהה ועושים רונדלים עם האופניים החשמליים.
"בהתחלה ביקשתי מהם דרך החלון להיות בשקט אבל הם סירבו. ירדתי למטה, והסברתי להם שהם לא יכולים להרעיש כי יש פה גם תינוקות ואנשים מבוגרים שזה מפריע להם מאוד. הם ענו לי: 'את לא מבינה שזה לא אכפת לנו? זה לא מעניין אותנו שאנחנו מעירים אותם' ".
התושבת מוסיפה: "אני גרה כרגע עם ההורים שלי. אבא שלי גם ירד למטה להעיר להם בתקווה שיראו אדם מבוגר ויפסיקו אבל הם התחילו לקלל גם אותו. הם מעירים את ההורים שלי כל הזמן. בשלב מסוים הם התחילו לחכות לי בלובי. אני חוזרת בשעה 23:00-24:00 וחבורה של נערים מחכה לי בכניסה לבניין, רובם בנים. בהתחלה לא ייחסתי חשיבות כי זה כולה ילדים בני 14, אבל הייתה פעם אחת שהזמנתי משטרה וירדתי למטה כדי לתת פרטים. הם כנראה שמעו את השם שלי ומאז כל הזמן קוראים לי ומקללים אותי. השיא הגיע שזרקו אבן למרפסת שלי ולמרבה המזל לא פגעה באיש".
מה עושים במצב כזה?
"במהלך הקיץ הזה התקשרתי למשטרה 45 פעמים. הסברתי שזה מטרד קבוע והם צריכים לשלוח יותר שוטרים שיסיירו בשעות האלו. הקפיצו גם את המוקד של השכונה, וזה השתפר כי הם גם לומדים במהלך השנה ואין להם חופש כל הזמן".
אך לטענת של התושבת, בקיץ האחרון חזרו הנערים, גדולים יותר ובכוחות מחודשים. " מדובר בטרור. הם מחכים לי, צועקים את השם שלי, עושים לי בכוונה. קשה לי לדבר על זה מרוב שזה מציק לי. אני חונה מאחורי הבניין ולא סמוך לכניסה הראשית כדי שלא יראו אותי. אני חוזרת הבייתה ומתפללת שהם לא בכניסה לבניין. אני ממשיכה להתקשר למשטרה אבל איך שהם רואים אותם הם בורחים וחוזרים כמה דקות לאחר מכן. מתוך כל הפעמים שהשוטרים הגיעו, הם תפסו פעם אחת שניים מתוך 10-15 ושיחררו אותם. לאחר מכן השוטר אמר לי שהם קטנים ואין מה לעשות".
הסיוט של התושבת נמשך, ובשבוע החולף היא הגישה תלונה במשטרה. "יצאתי עם הרכב בשעה 21:30 ופתאום הם הקיפו אותי, קיללו אותי ועשו סביבי רונדלים עם האופניים החשמליים שלהם. נלחצתי ממש וכמעט פגעתי בהם. החלטתי שזה לא יעבור להם בשתיקה. זה נורא , אני פוחדת להגיע לשם בלילה לבד שלא ירביצו לי. אם עושים לי רונדלים מסביב לאוטו, יום אחד הם גם יזרקו עליי אבנים. זה לא מופרך, הם לא פוחדים מכלום. הם יודעים איפה אני גרה ומתי אני יוצאת".
את העירייה ניסית לערב בנושא?
"שלחתי הודעה לראש העירייה ולגורמים שמקורבים אליו והם עונים מענה אוטומטי, בסגנון של העתק-הדבק כמו 'פנייתך טופלה' וכו'. אין שום יחס אמיתי".
את יכולה לשער אולי מדוע הם מטילים את אימתם דווקא על הבניין בו את גרה ועל אלו הסמוכים אליו?
"לא יודעת לומר. לא יודעת אם הם גרים באחד מהבניינים. יכול להיות שמדובר בחברים של אנשים מכאן. התלוננתי בקבוצה של הבניין אבל אף אחד לא יודע במי מדובר. בחיים לא נתקלתי בדבר כזה. אני יודעת גם שעוד שכנים מתלוננים על כך. הם פשוט עושים מה שהם רוצים".
מה את שוקלת לעשות כרגע?
"התלוננתי, צילמתי, אבל אני לא יודעת מה לעשות מעבר. לא אכה אותם חלילה כי אני נגד אלימות. ניסיתי לדבר איתם אבל אין עם מי. אני באמת לא יודעת מה לעשות חוץ מלעבור דירה. וחבל, זו שכונה טובה אבל לא יודעים להתנהל פה".
ממשטרת ישראל נמסר כי הוגשה תלונה ונסיבות האירוע נבדקות.
מלשכת דובר עיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "הדיווח הועבר לטיפול משטרת פ"ת והשיטור העירוני. נציין כי לצד הפעילות השוטפת של השיטור העירוני, העירייה מפעילה מדרכי רחוב אשר בין היתר פועלים מול בני הנוער למניעת התקהלויות בגינות בלילות, העירייה מגדרת גינות במקומות שניתן ודואגת כי השערים ינעלו בשעות הלילה וכן מעודדת ומקדמת סיירות הורים הפועלות ברחבי העיר. בנוסף למאמצי העירייה נבקש בהזדמנות זו מההורים להיות מעורבים ולבדוק כי נוכחות ילדיהם בגינות הציבוריות, בפרט בזמני חופשה, אינו מהווה מטרד לתושבים הגרים בסמוך".