בני סלע ז"ל | צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסלבני סלע ז"ל | צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל
בני סלע ז"ל | צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל
(בני סלע ז"ל | צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)
ללא אזהרה מוקדמת ולמרות ניסיונות הרופאים להציל את חייו, הלך בני סלע, יו"ר קבוצת הנשים של הפועל פתח תקוה בכדורסל, לעולמו בערב חג הסוכות. הלווייתו תיערך היום (שלישי) בשעה 12:30.
סלע (75) הגיע בצאת יום הכיפורים לנתב"ג כדי לאסוף את שחקנית הקבוצה, מוניק ריד. איש לא העלה על דעתו שדקות ספורות לאחר מכן, ובסמוך למכוניתו, הוא יתמוטט ויובהל לבית החולים. הרופאים נלחמו על חייו, אך ביום ראשון הוא עזב את העולם.
מותו הפתאומי היכה בתדהמה את משפחתו, קרוביו ואנשי הכדורסל בעיר ומחוצה לה. הוא היה בין מקימי קבוצת כדורסל הנשים של הפועל פתח תקוה ובמשך עשרות שנים שימש בתפקידים שונים, כשבשבע העונות האחרונות שימש כיו"ר הקבוצה.
בשנים האחרונות הגיעה הקבוצה למעמדי חצי הגמר וגמר הגביע, ובשנה החולפת סיימה את העונה הסדירה במקום החמישי, הגבוה ביותר מאז עלתה ליגה לפני 7 עונות. את הקבוצה מאמן בנו, גיל סלע, שגם הוא היה בעבר שחקן בליגה הבכירה בכדורסל גברים. בנו השני, ערן, משמש כפרשן כדורסל מוערך וכסוכן שחקנים.
גופים שונים מעולם הכדורסל ומועדונים שונים הביעו את צערם עם לכתו של סלע ז"ל, וגם קבוצת הכדורגל של המועדון השתתפה בצער המשפחה. "בני היה איש כדורסל שגידל מאות שחקניות והרבה מאמנות ומאמנים צעירים וותיקים עברו תחת ידיו. מעל הכל היה איש ישר והגון", ספדו לו בארגון מאמני הכדורסל.
בני סלע ז"ל | צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסלבני סלע ז"ל | צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל
בני סלע ז"ל | צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל
(בני סלע ז"ל | צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)
עזרא אברהם, מנהל קבוצת הנשים של הפועל פתח תקוה, סיפר לאחר מותו כי, "בני היה אדם סימפטי ונחמד מאוד. תמיד היה מחייך לכולם, אף פעם לא צעק על אף אחד, לא כעס על אף אחד, התנהל לאורך כל הדרך ברוח טובה, והעבודה איתו הייתה הכי קלה שבעולם. הוא חי כדורסל, נשם כדורסל והיה איש הפועל פתח תקוה בכל רמ"ח אבריו".
״כבר הרבה שנים שהשם בני סלע הפך לשם נרדף להפועל פ״ת בכדורסל נשים. בני היה הפועל ולהיפך", הוסיף בכאב חברו הקרוב, אמנון קידר. "עוד קודם ליציאתו לגמלאות, העיסוק בקבוצה היה במשרה מלאה. הוא השקיע את כל זמנו, מרצו ולעתים גם מכספו למטרה אחת - הצלחתו של המועדון. בני היה הלב הפועם מאחורי הפועל פ״ת ועכשיו הלב הזה חדל מלפעום. במועדון יעשו הכל בכדי להמשיך ולשרת את הלפיד שבני הצית, אבל יהיה קשה מאוד להיכנס לנעליו".
עוד הוסיף חברו וספד לו: "בני היה איש של אנשים. כולם אהבו וכיבדו אותו והוא השיב באותו מטבע. תמיד עם חיוך גדול על השפתיים, תמיד אופטימי. כשהקבוצה הייתה מפסידה במשחק חשוב, הוא היה שם כדי להזכיר לבנות שזה רק ספורט ויודע להכניס אותם לפרופורציות. הוא היה איש משפחה למופת, שאהב את ילדיו ונכדיו ועשה עבורם הכל. הוא יחסר לכולנו מאוד".
גם אוהד הקבוצה, ברוך רובין, התקשה לעכל את הבשורה: "קשה לי לכתוב בלשון עבר על בני, שהיה הלב והבסיס של כדורסל הנשים בפ״ת והעמיד את כדורסל הנשים בראש סדר היום שלו. בני, שחיוך תמיד היה על פניו, היה אדם חביב וחייכן שתמיד רצה בטובת הקבוצה ושחקניותיה. אפילו במותו, הוא היה בשליחות הקבוצה כאשר נסע לאסוף שחקנית זרה משדה התעופה ושם עבר את אירוע הלב שסיים את חייו מספר ימים לאחר מכן. אני מקווה ומאמין שהקבוצה תדע לשמר את פועלו. יהי זכרו ברוך".
מסע הלוויה. סופדים ומתקשים לעכל | צילום: פרטימסע הלוויה. סופדים ומתקשים לעכל | צילום: פרטי
מסע הלוויה. סופדים ומתקשים לעכל | צילום: פרטי
(מסע הלוויה. סופדים ומתקשים לעכל | צילום: פרטי)
הלווייתו של בני סלע ז"ל נערכה היום (שלישי) בשעה 12:30 בבית העלמין סגולה בפתח תקוה. מאות בני משפחה, חברים, אנשי ספורט מקומיים ואנשי כדורסל מרחבי הארץ הגיעו לנחם ולספוד לאיש שממותו הפתאומי מתקשים בעיר להתאושש.