השודד בפעולה ברחובות פתח תקוה | צילום: באדיבות המשטרההשודד בפעולה ברחובות פתח תקוה | צילום: באדיבות המשטרה
השודד בפעולה ברחובות פתח תקוה | צילום: באדיבות המשטרה
(השודד בפעולה ברחובות פתח תקוה | צילום: באדיבות המשטרה)
בלי בושה: במהלך חודש יוני השנה התקבלו במשטרת ישראל מספר תלונות מקשישות מפתח תקוה והשרון מהן עלה כי גבר חטף מהן שרשרת.
עם קבלת התלונות החלה חקירה אינטנסיבית וסמויה לגילוי חשוד במעשה וחוקרי המשטרה הצליחו לאפיין דפוס פעולה דומה בכל האירועים, של איתור הקורבן, מעקב אחריו, חטיפת השרשרת שלצווארו של הקורבן ומיד בריחה במהירות מהמקום.
האירוע ראשון התרחש ב-19.5 ברחוב לוין בפ"ת. הקורבן, קשישה בת 70 ישבה על ספסל בגינה הציבורית ביחד עם המטפלת שלה. מתלונתה עולה כי לידן ישב גבר שבהמשך קם ממקומו ותלש מצווארה את שרשרת הזהב שענדה. כתוצאה מתלישת השרשרת היא נפלה ארצה.
אירוע נוסף התרחש ב-22.5 ברחוב הרצל בעיר. קשישה בת 92 סיפרה לחוקרי המשטרה כי בזמן שהלכה ברחוב הרגישה כי השרשרת נתלשה מצווארה ומישהו נמלט מהמקום.
אירוע שלישי אירע ביום 26.5.19 ברחוב שטמפפר בפ"ת. הקורבן, בת 87 סיפרה כי הלכה ברחוב עם אחותה (בת 80) ולפתע גבר חטף את השרשרת מצווארה ונמלט. הקשישה נחבלה קלות.
אירועים דומים נוספים התרחשו גם ברחובות שונים בכפר סבא. חוקרי המשטרה הצליחו לזהות מצילומי מצלמות האבטחה במס' אירועים שונים כי מדובר בגבר בן 27 תושב קלקיליה.
חקירה מאומצת, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, הביאו לאיתורו של החשוד ולמעצרו ביום 12.6.19 בכפ"ס. עוד נמצא כי החשוד שוהה בלתי חוקי בישראל ונמצא בארץ ללא אישורי שהייה ו/או עבודה כדין.
מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת ואתמול הוגשה נגדו הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. מעצרו של החשוד הוארך ב-3 ימים ועד ליום 26.6.19.