צילום: באדיבות תושביםצילום: באדיבות תושבים
צילום: באדיבות תושבים
(צילום: באדיבות תושבים)
תושבים משכונת נוה גן בפתח תקוה מתלוננים על נהיגה פרועה מצד צעירים באזור, לעיתים אף בשעות הקטנות של הלילה. השבוע, באורח נס, איש לא נפגע כאשר רכב שבו נסעו מספר צעירים נכנס לכיכר במהירות גבוהה. נזק נגרם לרכב ופקקים נוצרו באזור.
"שמעתי רעש של האצה וחריקת בלמים", מתאר תושב האזור את שאירע בכיכר הצומת הרחובות גרינשפן ואסירי ציון. "לאחר מספר שניות הגיע בום חזק והייתי בטוח שמדובר בתאונה קשה. רצתי לחלון בביתי, ואז הבחנתי שלמרבה המזל מדובר בתאונה עצמית ולא רצינית, כשהנהג נתקע במדרכה ככל הנראה. מה שכן, תוך דקות נהייתה שלולית שמן מתחת לרכב. כואב לי על ההורים, אבל כדאי שידעו איך הילדים שלהם נוהגים. ראיתי מקרים גרועים מאלו בעבר".
אני מבין שמדובר בתופעה רחבה.
"התופעה תחזור ככל הנראה בלילות הקרובים. היא מתרחשת בדרך כלל בתקופת החופש הגדול. בעבר היו כאן התפרעויות בכביש כמעט בכל לילה, גם בשעות הקטנות. צעירים הגיעו לכבישים כאן כדי להתחרות, קפצו עם אופנועים על קצה הכיכרות ומה לא".
צילום: באדיבות תושביםצילום: באדיבות תושבים
צילום: באדיבות תושבים
(צילום: באדיבות תושבים)
"אם פעם למשטרה היה לוקח רבע שעה להגיע, בשנים האחרונות עם ריבוי התלונות הם החלו להגיע מהר יותר. לעיתים זה עזר וחלקם נתפסו אבל כנראה שזה לא מספיק".
מה עוד לדעתך ניתן לעשות?
"הכל עניין של כח אדם. אם אין מספיק ניידות משטרה בשטח זה יהיה המצב. יהיו ניידות, המופרעים יירגעו. הבנתי שיש גם רשת של מצלמות באזור. אולי העירייה צריכה להפעיל משאבים כדי לעקוב אחרי מה שקורה כאן".
בעיריית פתח תקוה הפנו אותנו לקבלת תגובה ממשטרת ישראל.
ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "פעילות האכיפה בהיבטי תנועה נמשכת לאורך כל ימות השנה, בדגש על חודשי הקיץ. משטרת ישראל פועלת במישור הגלוי והסמוי לאיתור נהגים מסכני חיים ומיצוי הדין עימם".