צילום: באדיבות תושביםצילום: באדיבות תושבים
צילום: באדיבות תושבים
(צילום: באדיבות תושבים)
למרות הצהרות העירייה על מהפכה בנקיון: דווקא לפני חג הפסח, ערימות של אשפה מפוזרות ברחובות העיר. "העיר מטונפת", כועס אחד התושבים.
כבר לאחר הבחירות יצאה העירייה בהצהרות על טיפול בנקיון העיר, ובשבועות האחרונים פורסם כי לקראת חג הפסח יתוגבר מערך הפינוי בעיר. למרות זאת, ברחובות רבים ברחבי העיר מדווחים תושבים על אשפה שהולכת ונערמת ברחובות, במיוחד בתקופת הנקיונות לפסח.
רחוב הרמן צבי שפירא פתח תקוה. צילום: באדיבות ישראל אקרמןרחוב הרמן צבי שפירא פתח תקוה. צילום: באדיבות ישראל אקרמן
רחוב הרמן צבי שפירא פתח תקוה. צילום: באדיבות ישראל אקרמן
(רחוב הרמן צבי שפירא פתח תקוה. צילום: באדיבות ישראל אקרמן)
לדברי מספר תושבים מרחוב בגין בשכונת הדר גנים, אתמול (שני) שקיות אשפה רבות נותרו מפוזרות על המדרכה. זאת למרות שבשעות הבוקר בוצע פינוי אשפה באזור. לטענתם, הם שוחחו עם המוקד העירוני, ושם נאמר כי השקיות לא פונו מאחר ולא היו בתוך הפחים. "הגיוני שבתקופה זו תהיה יותר פסולת מבדרך כלל, מה שמביא למצב שהפחים מתמלאים מהר מהרגיל. אנשים שמים את השקיות הכי קרוב לפח עד כמה שניתן. איפה עוד ישימו אותן? ", טוען אחד התושבים. "אם מחלקת התברואה לא אמורה לטפל בזה אז מי כן? המצב פשוט נוראי".
צילום: באדיבות תושביםצילום: באדיבות תושבים
צילום: באדיבות תושבים
(צילום: באדיבות תושבים)
המפגע בולט גם ליד מתחם גני ילדים, שם הפחים לא הוחזרו למקומם. "פשוט דוחה להיכנס בבוקר לגן ולעבור בשביל שליד זבל", מלינה אחת האמהות. "זו ממש סכנה לילדים הקטנים שנמצאים שם, החתולים עומדים על השקיות וקורעים אותן, ממש מפגע תברואתי. הבן שלי לא רצה להיכנס לגן בגלל הזוהמה הזו".
גם בשכונות אחרות, כאמור, זועמים על ההתנהלות בנושא: "העיר מטונפת ומישהו צריך לתת את הפתרון. ככה נקבל את החג?". דוגמה נוספת: תושב העיר ישראל אקרמן שלח אלינו תמונה של ערימות אשפה ברחוב הרמן צבי שפירא.
מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "אגף התברואה מתגבר את פינוי האשפה מכל רחבי העיר במיוחד לקראת החגים. בשכונת הדר גנים הוצבו מכלי אשפה בנוסף לאלו הקיימים בבניינים ובכל זאת חלק מהתושבים בוחרים לזרוק את האשפה לצד המיכלים. צוות מטעם האגף סייר ביום שישי בשכונה על מנת לוודא שהיא נקיה ובכל זאת ביום ראשון בבוקר, בשכונה.
"אנו נמשיך לתגבר את צוותי הנקיון ובמקביל נבקש מהתושבים להקפיד על זריקת אשפה במיכלים המתאימים. צוות פיקוח יסייר בשכונות על מנת לאתר את מפרי החוק ומשליכי האשפה".