(צילום וידאו: באדיבות תושבים)
דיירי בניין בשכונת הדר גנים בפתח תקוה התעוררו באמצע הלילה שבין יום ראשון לשני השבוע, בבהלה למשמע דפיקות חזקות בחדר המדרגות. כשחלקם יצאו מדירותיהם הם הופתעו לגלות ארבעה לוכדי עריקים של המשטרה הצבאית, שבאו ללכוד משתמט מצה"ל. "למה להעיר בניין שלם? ילדים בכו בהיסטריה", טוען אחד הדיירים.
האירוע החל בשעה 00:50 לערך, כאמור בלילה שבין ראשון לשני. ארבעה שוטרים צבאיים שהגיעו לבניין בניסיון ללכוד משתמט משירות סדיר, החלו לדפוק על אחד מדלתות הדיירים בניסיון ללכוד את אותו משתמט. הדיירים האחרים שהופתעו מעוצמת הרעש יצאו לחדר המדרגות בבהלה כדי לברר לפשר העניין.
צילום: באדיבות תושביםצילום: באדיבות תושבים
צילום: באדיבות תושבים
(צילום: באדיבות תושבים)
לדברי הדיירים, למרות בקשות חוזרות ונשנות מצידם, השוטרים הצבאיים המשיכו לדפוק על הדלת בחוזקה כשהם קוראים למי ששהה בדירה "לפתוח את הדלת, ואם לא, ימשיכו לדפוק עד הבוקר". שוטרים שהגיעו למקום ממשטרת ישראל בקריאה של אחד הדיירים, טענו כי מאחר ומדובר במשתמט אין באפשרותם לעזור בפריצה לדירה ולכן, על השוטרים הצבאיים לקבל אישור לפריצה או לעזוב את המקום. בסופו של דבר, לאחר התערבות מפקדם עזבו השוטרים הצבאיים את המקום.
"אני 13 שנים מתנדב במשטרה, ולא נתקלתי בתופעה שכזו, שכדי לפתוח דלת מעירים בניין שלם", אומר ירון קדושים, דייר הבניין. "הנקישות בדלת נועדות בדרך כלל כדי לדרוש את פתיחתה וכדי להזהיר לפני פריצה, אבל במקרה הזה, דפיקות ממושכות במשך כ 40 דקות, היו לשם רעש וכדי לגרום לאי נוחות של המשפחה. את זה לא עושים. את מי אתם מענישים בעצם? בניין עם 18 משפחות? ברגע שהדייר לא פותח את הדלת, אתה אמור לפרוץ פנימה או לעזוב את המקום".
"זה היה פשוט נורא להתעורר מרעש כזה", אומר דייר אחר. "אשתי חשבה שתוקפים מישהו עד שיצאתי לחדר המדרגות וראיתי שזו בעצם משטרה צבאית. על פי איזה חוק הם מעירים את כולם? ממש הזוי".
מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בפעילות המשטרה הצבאית שנועדה לאכוף את חובת השירות הצבאי על מי שנעדרים ממנו. צה״ל ימשיך ויפעל לבצע פעולות אכיפה כלפי מי שמשתמט מחובת גיוס".