נלחמים על העתיד: שבועות ספורים לפני תום מועד הגשת התנגדויות, מאות מתושבי השכונות שבמזרח פתח תקוה גייסו כ-60 אלף שקלים לטובת מאבק משפטי בתכנית להקמת כביש 40 החדש.
כזכור, בתחילת חודש מאי האחרון הופקדה על ידי המועצה הארצית לתכנון ובניה, התכנית להקמת כביש 40 החדש שהינו חלק מתכנית הבניה הצפויה בשטח מחנה סירקין.
1 צפייה בגלריה
כביש 40 פתח תקוה
כביש 40 פתח תקוה
כביש 40 פתח תקוה
(צילום: מתן דויטש)
על פי התכנית הכניסה לרחוב שלמה והיציאה ממנו צפויות להתבטל ואילו הכניסה לרחוב הושע בשכונת שעריה תתאפשר רק בפניה ימינה לבאים מכיוון צפון. כלומר, הרמזורים בצומת יבוטלו כך שהמגיעים מכיוון דרום לא יוכלו להיכנס לשכונה דרך רחוב הושע וכן לא תתאפשר יציאה ממנו לכיוון צפון ודרום.
נוסף על כך, התכנית צפויה להביא לביטולו של הצומת ברחוב חזן, שמהווה היום שליש מכמות הכניסות והיציאות לשכונות הדר גנים ועמישב. ביטול הצומת יביא לשתי יציאות וכניסות בלבד עבור עשרות אלפי תושבים כשגם תושבי שכונת בלינסון צפויים להיפגע קשות בשל כך.
בשבועות האחרונים עמלים התושבים על הגשת התנגדויות לתכנית כשהתאריך הסופי לכך הוא ה-8 ביולי. כדי לנסות ולהגדיל את סיכויים במאבק, מאות תושבים נרתמו וגייסו כ-60 אלף שקלים לטובת ההליך המשפטי, כשבין היתר שכרו את שירותיו של עורך הדין שגיב חנין ממשרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן.
קראו גם:
ירון קדושים ,ממובילי מטה המאבק, ציין: "זה משרה גאווה וכח פנימי עצום לראות שהציבור מגויס ונמצא מאחורינו. המדינה בשיתוף ובאישור של העירייה קידמה תוכנית הפוגעת קשות בעיר שלנו. ו-30 חברי וחברות מטה המאבק עושים עבודת קודש ימים ולילות לשמור על הבית. ועכשיו הציבור אפשר למעשה את תרגום המטרה למעשה ולפעולה מקצועית ביותר. נעשה כל מה שביכולתנו לעצור את התוכנית הרעה הזו. כביש 40 הוא מצוין למדינה, אבל כרגע רע מאוד לשכונות פתח תקוה אלא אם כן הצמתים יישארו ואנו נישאר מחוברים אליו לצפון ולדרום. תודה ענקית לציבור שתרם ומימן וימשיך לתרום".
יש תכנית למקרה והמאבק המשפטי לא יצליח?
"במידה וחס וחלילה לא נקבל את כל מבוקשינו, היעד הבא יהיה בג"ץ, ואז נידרש לסבב איסוף נוסף".
לא מכבר הודיעו גם בעיריית פתח תקוה כי יתנגדו למהלך וציינו כי "ראש העירייה רמי גרינברג הורה לגורמי הרשות להגיש התנגדות, בין היתר, כנגד התכנון המוצע לצמתים שעריה וחזן, וכן כנגד נושאים סביבתיים ותשתיתיים. יודגש כי לאור דרישת העירייה נוספו בתכנית מספר גשרי אופניים והולכי רגל אשר מחברים בין מזרח למערב העיר".
גרינברג הסביר כי "לכל אורך ההליך אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם התושבים וכן התקיימו מספר כנסים בנושא. בהמשך לכך, עיריית פתח תקוה תמשיך להביע את התנגדותה בנושאים שונים בתכנית המוצעת ותפעל בכל הכלים העומדים לרשותה כדי שטובת התושבים תקבל את הביטוי המועדף בתכנון הסופי. לשמחתי, רשמנו עד כה מספר הישגים בנוגע לתכנית בכללותה ואני מקווה שגם בנוגע לכביש 40 נגיע להישגים נוספים מלבד אלו שהושגו עד כה".
לעדכונים - חדשות פתח תקוה