מזה מספר חודשים שהעירייה מבצעת עבודות פיתוח ברחוב וולפסון שבמרכז פתח תקוה, אלא שבמהלך העבודות נעקרו עד כה מספר עצים בני עשרות שנים.
עקירת עצים ברחוב וולפסון פתח תקוהעקירת עצים ברחוב וולפסון פתח תקוה
עקירת עצים ברחוב וולפסון
(צילום פרטי)
העבודות שכוללות בין היתר החלפת מדרכות, והתקנת רמזורים גוררות גם ביקורות כשלא מכבר דיווחנו על כעס מצד תושבים על מטרדי רעש באזור בשעות הלילה, וכעת עולות טענות על כריתת עצים בני עשרות שנים שסיפקו צל לעוברים והשבים במקום, זאת מלבד יתר יתרונותיהם.
"בשבילי זו טרגדיה גם אם נעקר עץ אחד", אומרת מוניקה כהן, יו"ר עמותת 'פתח תקוה זה אני' שפועלת לקידום הסביבה וכן יועצת ראש העירייה לענייני שימור. "אני מבינה שעושים מדרכה אבל גם כשעובדים על מדרכות זו לא סיבה לעקור את העצים. מדרכות אפשר לעשות מסביב לעצים.
(צילום פרטי)
"אני לא צריכה מדרכה חדשה כדי לצעוד בה בשמש, אני מעדיפה מדרכה ישנה ולצעוד בה בצל. גם העובדה שככל הנראה עקרו עצים לסירוגין מוכיחה שהיה אפשר להשאיר אותם, מאחר ואם הם היו מפריעים אז היו צריכים לעקור את כולם".
כהן מסבירה כי "אמנם לא מדובר בעצים עתיקים לשימור אבל עדיין אלו עצים בני עשרות שנים שמשמשים עבורנו הגנה מהחום הכבד ומהשמש. אני לא מבינה איך מדינה כמו שלנו לא מבינה את החשיבות שלהם, של כל עץ, אפילו עץ אחד. תגזמו, ותעשו זאת ברחמים אבל שהיד לא תהיה קלה על הגרזן. זה מקומם אותי ואני רק מקווה שבצד הדרומי יותר לא ייעקרו עצים נוספים".
מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "העירייה פועלת לשתילת עצים בהיקף מתוגבר - היכן שניתן. לעיתים העירייה נאלצת לכרות עצים בשל העובדה כי הם מסכנים את הציבור ומהווים מפגע בטיחותי. נציין כי כריתת העצים נעשית לאחר חשיבה מעמיקה של גורמי המקצוע הרלוונטיים ולאחר קבלת האישורים הנדרשים מפקיד היערות ומשרד החקלאות".