בעקבות ערעור של עיריית פתח תקוה, הפך בית המשפט המחוזי בלוד הפך את החלטת בית המשפט לעניינים מקומיים בפתח תקוה וקבע כי יש להשיב לתוקפם את הצווים המינהלים שהוצאו כנגד עסק לאחסנת פסולת ברזל.
במסגרת מדיניותו של ראש העירייה רמי גרינברג, לטיפול בזיהום האוויר וזיהום השטחים הפתוחים ברחבי העיר, קודמו לאחרונה אינספור פעולות בנושא. בין היתר הוקמה סיירת ייעודית לאזורי התעשייה אשר פועלת למניעת זיהום השטחים הפתוחים ומבצעת אכיפה כנגד פעילות עסקים מזהמים. כמו כן, ראש העיר פעל להקמת מערך מצלמות בשטחים הפתוחים המשדרות למשל"ט ומסייעות לתפיסת משליכי הפסולת בזמן אמת. בתוך כך הוגשו בשנה האחרונה עשרות צווים כנגד בעלי עסקים מזהמים, זאת כדי להביא את אזורי התעשייה לשגשוג וכן כדי לפתח את השטחים הפתוחים לרווחת התושבים.
(בניין עיריית פתח תקוה. צילום: לשכת דובר העירייה)
בהמשך לכך, הרשות פעלה להוצאת 3 צווים מינהליים כנגד העסק לאחסנת פסולת ברזל ברח' נחשון 18 בעיר. מדובר בצו מינהלי להפסקת שימוש, צו הריסת בנייה מינהלי וכן צו לסגירת המקום לאחר שהופר הצו להפסקת שימוש. העבירות בגינן הוצאו הצווים המינהלים הן משום עבירות הבנייה שבוצעו במקום וכן כנגד עבירות השימוש האסור מסוג אחסנת פסולת ברזל ללא היתר.
כאמור בשנה האחרונה התנהלו הליכים בבית המשפט לעניינים מקומיים בפתח תקוה אשר ביטל את הצווים שהרשות הוציאה כנגד העסק המדובר. בהמשך לכך, הגישה העירייה ערעור על החלטה זו לבית המשפט המחוזי בלוד אשר הפך את ההחלטה הקודמת בנושא והשיב את הצווים המנהליים לתוקפם.
בית המשפט המחוזי קבע כי בניגוד לטענת בעל העסק בדבר אכיפה בררנית, הרשות פעלה גם מול בתי עסק אחרים שהוצגו בנושא ואף הוגש כנגד אחד מהם כתב אישום. השופט יעקב עמית מציין בפסק הדין כי "קביעתו של בית המשפט לעניינים מקומיים, לפיה מתבצעת אכיפה בררנית אינה יכולה לעמוד, ולכן אני מקבל את הערעור ומבטל את החלטת בית המשפט לעניינים מקומיים ומחזיר לתקפם את הצווים המינהליים".
ראש העיר רמי גרינברג, מסר: "אני מברך על החלטת בית המשפט המחוזי ומודה לצוותים המקצועיים על ההישג. פסק הדין הזה, כמו שאר הפעולות שאנחנו מבצעים בנושא, מוכיח כי הרשות פועלת ביתר שאת כדי למגר את עבירות הבנייה והזיהום באשר הם ופועלת כדי להבטיח את הסדר הציבורי ולמנוע סכנות נלוות. אנחנו נמשיך במגמה זו כחלק מהמאמצים שלנו להביא את רמת איכות החיים בעיר למצויינת".
את העירייה ייצגה עו"ד קרן פרידמן מהלשכה המשפטית.
פרסום ראשוני: 17:55 , 26.02.20