הורים שהגיעו הבוקר (שני) עם ילדיהם לגני הילדים בפתח תקוה, הופתעו לגלות כי גננות רבות לא הגיעו לעבודה בטענה שהן חולות
העירייה הודיעה באופן רשמי כי מדובר למעשה ב"שביתה איטלקית" של הגננות וזאת בהמשך להפגנה שהתקיימה אתמול ברחבת העירייה. הגננות מחו על חוסר בסיוע מצד העירייה למצוקתן היומיומית.
ראש העירייה רמי גרינברג בלשכתוראש העירייה רמי גרינברג בלשכתו
ראש העירייה רמי גרינברג בלשכתו
(צילום: דוברות עיריית פתח תקוה)
בשבוע שעבר פורסמה בתקשורת קלטת שבה נשמעת גננת באחד בגני הילדים העירוניים כשהיא מאיימת, משפילה וצועקת על ילדים. בעקבות כך הורה ראש העירייה רמי גרינברג להשעות מיידית את הגננת ולפתוח בהליכי שימוע לפני פיטורין כנגד הסייעות.
מדוברות העירייה נמסר: "לאור העובדה כי ראש העירייה רמי גרינברג נקט בפעולות נקודתיות כנגד צוות הגן שהתבטא בצורה קשה כנגד הילדים, החליטו חלק מהגננות העובדות בעיר לעשות 'שביתה איטלקית' ולהיעדר מעבודתן בטענה כי הן חולות. בעקבות כך, ראש העירייה פתח את היום בשעה 6:30 באגף גני הילדים ועמד מקרוב אחרי עבודת צוות האגף שעמל על שיבוץ צוותים מחליפים בגנים שבהם הודיעו על היעדרות. נכון לעכשיו, כל הגנים קיבלו מענה מתאים והילדים נקלטו כראוי. במידה ויתעוררו בעיות נוספות בהמשך, אגף גני הילדים יהיה ערוך ומוכן למתן מענה מהיר ככל שיידרש".
אנה נבות, יו"ר ועד ההורים העירוני: "אנו קוראים לכל הגננות לחזור לעבודה. ההורים שותפים של הצוותים החינוכים בגנים והענשת ההורים דרך הילדים אינה הדרך. מי שמעז לחבר בין תנאי העסקה לנתינת לגיטימציה להתעללות ואלימות מילולית לא צריך להיות במערכת החינוך שלנו .
ראש העירייה פעל נכון ואנו מצפים שכך יפעל גם בפעמים הבאות במקום שיש ספק לפגיעה בילדים קודם כל מרחיקים קודם כל מגינים על הילדים".
ממשרד החינוך נמסר: "צר לנו על מחאת הגננות שפוגעת בילדים ובמשפחותיהם. לגיטימי להביע מצוקה וקושי, אך לא לגיטימי לעשות זאת על 'גבם' של הילדים. משרד החינוך מצפה מכל הגננות לחזור לשגרת יום לימודים רגילה ולאפשר לכל הגורמים השותפים בניהול מערכת החינוך בעיר, לפתור את הבעיות שעל הפרק".


פרסום ראשוני: 10:06 , 24.02.20