צילום: בית חולים השרוןצילום: בית חולים השרון
צילום: בית חולים השרון
(צילום: בית חולים השרון)
השבוע נפתח בבית חולים השרון בפתח תקוה מתחם חדרי הניתוח החדיש בישראל שנבנה על שטח של 1,800 מ"ר בהשקעה של 120 מיליון ש"ח במימון כללית.
שמונה חדרי הניתוח מאובזרים בטכנולוגיה מתקדמת ובהנדסת אנוש החדישה ביותר המאפשרת לצוות רפואי את העבודה המדויקת והנוחה ביותר.
במתחם קיימת מערכת מחשוב אינטראקטיבית מהמובילות בעולם המאפשרת שיתוף מומחים מרחבי העולם למטרת התייעצות רפואית או לימוד ללא צורך במערכות תומכות המחייבות הערכות מוקדמת כמקובל כיום בישראל.
בנוסף, המערכת מסייעת למנתחים במגע יד אחת לפרוס את כל נתוני המטופל בפניהם בחיתוכים שונים ; גישה מהירה לאמצעי דימות, למידע רפואי, בדיקות קודמות של המנותח וחיבור למכשירים שונים.
דגש מיוחד הושם במהלך תכנון המתחם על מניעת זיהומים – המתחם תוכנן כך שיהיה מבנה מוגדר וברור בכדי למנוע מעבר בין שלושת האזורים השונים "הסטרילי" "המלוכלך" ואזור הביניים.
המצב הביטחוני נלקח גם הוא בשיקולי הבנייה - חדרי הניתוח נבנו במבנה ממוגן מפני ירי טילים או נשק אחר על מנת לאפשר המשך פעילות ניתוחית בכל זמן.
בחדר הניתוח האורולוגי הוכנסה המערכת החדישה 'אנדוסויט' – המערכת המתקדמת והיחידה בישראל לריסוק אבנים בעזרת גלי קול, ומערכת לייזר בעוצמה גבוהה. המערכת משפרת את יכולות הדיוק והשליטה של המנתח ובכך את תוצאות הניתוח האנדוסקופי ובטיחותו.
צילום: דוברות בית חולים השרוןצילום: דוברות בית חולים השרון
צילום: דוברות בית חולים השרון
(צילום: דוברות בית חולים השרון)
חדרי ניתוח עיניים ואף אוזן גרון מצוידים במיקרוסקופים חדישים המאפשרים ניתוחים מדוייקים וקצרים יותר. המיקרוסקופיים החדישים מאפשרים למנתח לטפל במקרים סבוכים ומורכבים.
בחלק מהחדרים אף הותקנה תאורה ירוקה מיוחדת על מנת שהמנתחים יוכלו לראות טוב יותר את השדה הניתוחי במקרים בהם יש שימוש במערכות לייזר.
נועז בר ניר, מנכ"ל הכללית: "חדרי הניתוח החדשים ניבנו בהשקעה אדירה של הכללית. המתחם כולו תוכנן ונבנה בסטנדרטים הגבוהים המתקדמים והחדשניים ביותר הקיימים היום וכל זאת לטובת המטופלים. אני שמח כי הפרויקט הושלם בהצלחה וכי הצוותים בבית חולים השרון המאופיין במערך כירורגי משובח ייהנו מסביבת עבודה איכותית ומהתשתיות והטכנולוגיה המתקדמות ביותר".