באמצעות טיפולי חומצה היאלורונית ניתן לנצח את ההשפעות האסתטיות של הגיל ולחזור להיראות צעירות כבעבר. מהי חומצה היאלורונית וכמה היא עולה, כיצד מבוצעים הטיפולים הללו? מיד תבינו.
מהי בעצם חומצה היאלורונית?
חומצה היאלורונית הינה חומר טבעי שמיוצר בגוף ולו מגוון תפקידים. תכונות החומצה ההיאלורונית, שמורכבת מפולימר ארוך של פחמימנים, כוללות בעיקר יכולות של ספיחת מים, מה שמשרת את תפקידה בתור נוזל סיכוך במפרקים והקניית נפח ולחות נדרשים לרקמת העור. מהבחינה הזו האחרונה, החומצה ההיאלורונית מהווה פקטור חשוב ביותר שגורם לעור להיות תפוח ומתוח יותר ומונעת ממנו מלהתייבש ולקמול. בנוסף, היא גם גורמת להאצה של תהליכי התחדשות תאי עור, יצירת אלסטין ותיקון הרקמה לאחר חשיפה לשמש וחבלות שונות. הבעיה עם החומצה ההיאלורונית היא שעם הגיל חלה ירידה בריכוז שלה בעור, מה שגורם להאצת תהליך ההזדקנות שלו.
הזרקת חומצה היאלורונית מהווה את הפתרון המושלם
למרבה המזל, כיום ניתן להשתמש בחומצה היאלורונית כסוג של חומר מילוי, להזריק אותה לאזורים שונים בעור ולשפר בצורה משמעותית את המראה שלו. לעומת חומרי מילוי אחרים (כגון בוטוקס וסיליקון), ההשפעה של החומצה ההיאלורונית הינה מתונה כך שהיא נראית מאוד טבעית ואינה מביאה לשינויים קיצוניים מדי. משום שמדובר בחומר טבעי הוא גם אינו נדחה על ידי הגוף, כך שלא נוצרים מוקדים גושיים קשים ופיברוטיים בתוך העור. על כל זאת ועוד, הזרקה של חומצה היאלורונית הינה פעולה הפיכה לחלוטין. החומר עובר מטבוליזם איטי לאורך הזמן והשפעתו מתפוגגת. אמנם יש לחזור על הטיפול לאחר פרקי זמן של לפחות שנה, אך התוצאות הפיכות וניתנות לבחינה ובדיקה על ידי המטופלת ולשביעות רצונה המלאה.
1 צפייה בגלריה
חומצה היאלורונית - המדריך למתחילות
חומצה היאלורונית - המדריך למתחילות
חומצה היאלורונית - המדריך למתחילות
(צילום: pixabay)
לאילו אזורים ניתן להזריק?
את החומצה ההיאלורונית ניתן להזריק לכמה אזורים:
אזור הפנים - לשם העלמת קמטי ההבעה שנוצרים בפנים שלנו לאורך השנים. ניתן להשתמש בה גם באזור הלחיים ולגרום להן להיראות מלאות יותר.
תיקון ועיבוי שפתיים - חומצה היאלורונית מאפשרת להשיג שפתיים תפוחות ומלאות יותר. כמו כן, ניתן לתקן את קו השפתיים ולהדגיש אותו באמצעות פעולת ההזרקה.
אזורים נוספים - הזרקה של חומצה היאלורונית מאפשרת לשפר את מראה העור גם מוקדים בעייתיים נוספים כגון הצוואר, הידיים, הסנטר ואפילו האף.
תהליך ההזרקה מתבצע באמצעות שתי שיטות עיקריות. האחת מומלצת כאשר השטח להזרקה הינו קטן ומתבצעת באמצעות מחט זעירה. השנייה מבוצעת כאשר שטח ההזרקה הינו נרחב והמוקדים סמוכים זה לזה. במקום לבצע מספר רב של דקירות באמצעות מחטים, משתמש הרופא במכשיר הקרוי קנולה (מעין מחט ארוכה) ודרך פתח אחד בלבד מיישם את החומצה ההיאלורונית במקומות הרצויים.
המלצות חשובות לפני טיפול חומצה היאלורונית
• יש לוודא מראש איזו חומצה היאלורונית תוזרק לעורכן. ישנן איכויות שונות של תכשירים וחלקם מגיעים בשילוב נוגדי חימצון, מניטול ואלסטין (המותגים המובילים הינם - סטילאג', ג'ובידרם, רסטילן ועוד).
• יש לברר מול הרופא מהן תופעות הלוואי הצפויות בהתאם למיקום ההזרקה. תופעות הלווואי עשויות לכלול נפיחות חולפת ו- "סימנים כחולים" באזור ההזרקה. ידיעה מראש תעזור לכן לתכנן את זמן ההחלמה, ההיעדרות מהעבודה וכו'.
• חשוב גם לבקש מהרופא המטפל הדמיה של התוצאה הסופית לפני ביצוע הפרוצדורה.
שיהיה בהצלחה!