אתמול הוא היה בלתי ניתן לעצירה. ברנקו מיכאלוביץ'. צילום: אורן אהרוניאתמול הוא היה בלתי ניתן לעצירה. ברנקו מיכאלוביץ'. צילום: אורן אהרוני
אתמול הוא היה בלתי ניתן לעצירה. ברנקו מיכאלוביץ'. צילום: אורן אהרוני
(אתמול הוא היה בלתי ניתן לעצירה. ברנקו מיכאלוביץ'. צילום: אורן אהרוני)
הפועל פתח-תקוה שילמה אמש (ראשון) את חובות העבר של המועדון לשחקני לשעבר ברנקו מיכאלוביץ' הסרבי והגנאי סמואל גילמור, ששיחקו במועדון תחת הבעלים שהביא את המועדון לפירוק, דורון גלנט ולא קיבלו את מלוא שכרם במשך תקופה ארוכה. הקבוצה העבירה למוסד לבוררות של פיפ"א כמאה אלך שקלים שיועברו לשני השחקנים.
שתי התביעות הוגשו עוד קודם להליך הפירוק של המועדון, שנקנה על ידי עמותת "הכחולה" אחריו. במועדון היו מודעים לנושא ופעלו באמצעות הצוות המשפטי מהרגע בו עברה הקבוצה לידי העמותה.
אולם פיפ"א לא מכירה בהליך הפירוק ורואה בו הליך משפטי שאינו קשור אליה ועל כן, כדי להימנע מתשלום החובות לשחקנים אשר תובעים את המועדון במוסדותיה, עליו לרדת לליגה הנמוכה ביותר. על פי התאחדות הכדורגל הבינלאומית, גם אחרי ההליך המשפטי של הפירוק, המועדון נשאר אותו מועדון. לפי תקנותיה, לא ניתן להעביר את החוב לתיק הפירוק.
המועדון ערער על ההחלטה, אך הערעור נדחה ובמידה והשתלום לא היה מועבר לשחקנים, הוא היה נענש באיסור רישום שחקנים חדשים בשלושת חלונות ההעברה הקרובים.
מדובר בפגיעה נוספת בניסיונות המועדון להתחזק בחלון ההעברות הקרב ובא, כשגם כך התקציב שעמד לטובת העניין לא היה גבוה במיוחד.
בהודעת המועדון נכתב: "זה עוד קושי המצטרף לתהליך הבנייה מחדש של המועדון לאחר ההרס שחווה בשנים האחרונות, אך גם בו נעמוד. כמובן שכל תשלום לא צפוי מסוג זה פוגע בתקציב המועדון, אך אנחנו נעשה כל מאמץ על מנת לגייס כספים נוספים ולצמצם את הפגיעה מבחינה מקצועית ולאפשר לצוות לבצע את השינויים שידרוש על תוכנית העבודה".