חבר יקר המליץ לנו על אינסטלטור 24 שעות שתיקן לו בעיית צנרת שבאה לידי ביטוי באסלה סתומה. הבעיה שהטרידה אותו כבר זמן מה באה לסיומה תוך דקות ספורות ובסיום הטיפול, האינסטלטור דרש 350 שקלים בלבד. בעיה דומה הופיעה תוך מספר חודשים בצנרת של הדירה שלנו ולכן בחרנו להזעיק את אותו אינסטלטור מומלץ ומקצועי. מן הסתם נדהמנו לגלות שבסיום הטיפול התקלה, נדרשנו לשלם 700 שקלים. אז מה בדיוק קרה שם ומה משפיע על עלות הטיפול בתקלות צנרת? טוב ששאלתם כי בדיוק על זה רצינו לכתוב לכם...
1 צפייה בגלריה
דפי זהב תקלות אינסטלציה פת תקווה
דפי זהב תקלות אינסטלציה פת תקווה
דפי זהב תקלות אינסטלציה פת תקווה
(צילום: shutterstock)
מה משפיע על העלות של פתיחת סתימה?
אחת הסיבות לפער המשמעותי כל כך בעלות התיקון, קשורה לשעת הביקור של האינסטלטור. כך לדוגמה, ביקור של אינסטלטור 24 שעות בארבע לפנות בוקר, בדרך כלל יעלה לכם פי שניים יותר מביקור של אינסטלטור ב-13:00 בצוהריים, גם כשמדובר בטיפול באותה התקלה בדיוק.
מעבר לכך, לא תמיד הטיפול בסתימה זהה בכל המקרים. במקרים הפשוטים ביותר, כשמדובר למשל בסתימה לא חמורה במיוחד באסלה, יתכן בהחלט שלא תצטרכו לשלם מעבר לעלות הביקור. לעומת זאת כשמדובר בסתימה מורכבת בקו הביוב של הבניין, עלות התיקון תהיה גבוהה הרבה יותר. על אחת כמה וכמה אם יתברר שנדרשת מעורבות של ביובית.
התיקון יהיה גם יקר יותר אם יהיה צורך להחליף רכיבי צנרת ברכיבים חדשים ומטבע הדברים ישנם הבדלי מחירים בין אינסטלטורים שונים. כך למשל אינסטלטור במרכז המחזיק בוותק של שלושה עשורים ועושה שימוש בציוד מתקדם, בדרך כלל יגבה מחירים גבוהים יותר בהשוואה לאינסטלטור בצפון הרחוק שרק החל לעשות את צעדיו הראשונים בתחום.
מה משפיע על עלות התיקון של נזילה?
בדיוק כפי שטווח המחירים של פתיחת סתימה מתחיל מ-250 שקלים אך יכול להגיע לאלפי שקלים בקלות, כך גם ישנו טווח מחירים רחב מאוד בתחום של תיקוני נזילות. אם מדובר בצנרת גלויה והפתרון דורש מספר פעולות פשוטות כמו סגירת השיבר הראשי, פירוק המקטע התקול והחלפתו בחדש, יתכן בהחלט שתצטרכו לשלם בין 500-250 שקלים בלבד.
בקצה השני של הסקאלה, אנחנו מוֵצאים מקרים שבהם כדי לאתר את הנזילה יש לעשות שימוש בציוד מתקדם כמו מצלמה תרמית לצורך העניין. במקרים האלה, רק הבדיקה עשויה לעלות 2,000-1,000 שקלים, ללא קשר לתיקון. קחו בחשבון שתצטרכו לשלם בנוסף עוד לא מעט כסף אם יתברר שיש לחצוב בקיר כדי להגיע לצנרת התקולה.
כמה עולה להחליף אסלה וכיור?
אם יש לכם במקרה חבר קרוב עם ידיים טובות, החלפת האסלה והכיור תעלה לכם לכל היותר מגש פיצה אחד ואולי גם כמה בקבוקי בירה. אם אין לכם חבר כזה, קחו בחשבון שתצטרכו להיפרד מ-1,000-400 שקלים עבור החלפה של כיור וסכום דומה בטווח הזה, עבור החלפה של אסלה.
השורה התחתונה
בתחום האינסטלציה ישנם טווחי מחירים רחבים מאוד שכן עלות העבודה מושפעת ממגוון רחב של משתנים. כדי ליהנות מהמחיר הטוב והאטרקטיבי ביותר, מומלץ תמיד לערוך סקר שוק יסודי, להשוות מספר הצעות מחיר ולהימנע מלהזמין אינסטלטורים 24 שעות מחוץ לשעות העבודה הסטנדרטיות. בהצלחה!