רגע לפני שהסקר הגדול של האופוזיציה יוצא לדרך, מכריז חבר המועצה ומי שכיהן כראש העיר בפועל אורי אהד כי במקרה שיפסיד לא יתמודד על ראשות העירייה. "אני אזוז בלי שום הבעיה הצידה כי החשיבות של להחליף את איציק ברוורמן יותר גדולה מהאגו הפרטי של אורי".
מאז הבחירות הקודמות הנמיך אורי אהד פרופיל תקשורתי. בזמן הזה הוא הקים משרד עורכי דין ברחוב נורדאו, שאליו הצטרפה גם אמו – השופטת בדימוס נגה אהד.
בימים אלה החלה הספירה לאחור לקראת בחירות 2018, שייערכו ב-30 באוקטובר 2018. המהלך הגדול של האופוזיציה, זו שמתיימרת להחליף את ראש העירייה המכהן ברוורמן, צפוי להתרחש בחודש הקרוב: סקר שיקבע מי יתמודד מולו ראש בראש.
"יש סיכום בינינו שייערך סקר בתקופה הקרובה ומי שינצח יתמודד מול ברוורמן כדי להחליף אותו", אומר אהד. "זה יכול להיות איציק ישראל, רמי גרינברג, צדוק בן משה, או אורי אהד".
אם רמי גרינברג או מועמד אחר ינצח בסקר אתה בטוח לא תתמודד?
"חד משמעית. אני חושב שרמי גרינברג הוא מועמד יותר טוב מברוורמן, איציק ישראל יותר טוב מברוורמן, גם צדוק יותר טוב וגם אחרים".
אתה בכל זאת היית ראש העירייה לתקופה קצרה.
"והפסדתי. אני חושב שהייתי ראש עיר טוב אבל הפסדתי וזה מבחן התוצאה. לכן כל אחד מהאנשים שהזכרתי, אם הסיכוי שלהם לנצח את ברוורמן יותר טוב משלי לא רק שאוותר על מועמדותי אלא שאני בא לעזור".
באיזה אופן ייערך הסקר?
"מדובר בסקר טלפוני בהשתתפות כ-506 נשאלים. זה מהלך שאני מוביל אותו הרבה זמן, מהלך שנבנה. מדובר באנשים פוליטיים עם שאיפות. הכי חשובה ההכרה שאת ברוורמן חייבים להחליף את כי הנזק לעיר בלתי נתפס. תנאי נוסף לסקר כזה זה שקיפות מלאה".
אם אתה תנצח בסקר לדעתך רמי גרינברג יוותר על המועמדות שלו לדעתך?
"רמי משמש אופוזיציה רצינית ונמצא כמעט בכל נושא ומשמיע קולו בכל עניין. אני מניח שזה יעניק לו נקודות רבות מאוד לקראת אותו סקר. לא בלתי הגיוני שרמי יזכה ואז אוותר. אם רמי לא ייצא במקום הראשון אולי יש משהו שלא מתחבר וצריך לעשות שיקול דעת. אני לא יכול להתחייב בשם אחרים אלא רק בשמי ובשם מה שאני חושב שצריך לעשות. אני הבאתי ההצעה הזאת. לא בכפוף לתנאים".
יש תחושה שנעלמת בקדנציה הנוכחית, לפחות מבחינה תקשורתית.
"נעלמתי ברמה התקשורתית אבל לא במישור הציבורי. אנשים כל הזמן מתקשרים אליי, יודעים להשיג אותי ורואים בי כתובת. מבחינה תקשורתית זאת היתה החלטה מושכלת. אחרי מערכת הבחירות המלוכלכת ביותר שהיתה במדינת ישראל חשבתי שמה שנכון לעשות זה לקחת צעד אחד אחורה. כיהנתי בכל תפקיד ציבורי בפתח תקוה, עכשיו החלטתי לעשות שירות ציבורי שלי ישירות מול התושב. אף אחד לא יוכל לטעון שלא נתתי צ'אנס לראש העיר. ההכרעה בקלפי היתה ברורה וצריך לכבד אותה. חלק מהכיבוד של ההכרעה זה לתת מרחב הפעולה למי שנבחר".
בשנים האחרונות אורי אהד היה עסוק בעוד עניין חשוב: הקמת משפחה חדשה. הוא התחתן בפעם השנייה עם אשתו מירב ונולדו לו שלושה ילדים – שתי בנות ובן, הקטנה בת חודשיים. "אני משקיע הרבה מהזמן במשפחה שלי", הוא אומר. "יש לי חמישה ילדים ובמקביל גם פתחתי משרד עורכי דין יחד עם אמא שלי, שהיתה שופטת במחוזי. אני מאוד נהנה לעבוד איתה".