היום (שני 2.3.20) נצא להצביע בפעם השלישית. מיד לאחר שתממשו את זכותכם הדמוקרטית, יחכו לכם שפע של אירועים לבילוי עם הילדים ביום השבתון.
בקניון עופר סירקין פתח תקוה, יחכה לכם מתחם ג'ונגל החיות השמחות שיפעל במהלך היום בין השעות 11:00-14:30 ו -18:30-15:00. המתחם מציע 4 מוקדי יצירה אשר מתחלפים מידי יום ומציגים פעילויות עשירות ומגוונות, אשר כולן בנושא עולם החיות. מתחם הנינג'ה יהיה פתוח בין השעות 10:00 ל20:00. המתחם בנוי ממסלול אתגרי, ממש כמו המסלול העולמי ובתוכו מתקני הנינג'ה האייקונים כגון: סטפרים, רשתות ומתקני טיפוס, קורות, טבעות ומסלולי מכשולים מאתגרים ועוד.
נינג'ה בקניון סירקיןנינג'ה בקניון סירקין
נינג'ה בקניון סירקין
(צילום: שלומי ברק )
אל מסיבת הבחירות של קניון שרונים בהוד השרון יגיע קופיקו למסע בג'ונגל עם חברים חדשים. בנוסף, במתחם קיים ג'ימבורי "ממלכת שרונים" עם מתקנים המתאימים לגילאי 3-12. במיוחד לכבוד יום הבחירות הילדים יקבלו אסימונים ללא תשלום למשחקי וידאו הנמצאים בממלכה. 
חברת "ירק השדה" ברמת השרון, מזמינים אתכם לסיורי קטיף, טעימות של תוצרת חקלאית מעוטף עזה, הדרכה חקלאית וקטיף עצמי של פרחי כלניות ונוריות לרגל יום הבחירות בעלות סמלית של 15-25 שקלים למשתתף.
סיורי חקלאות וסדנה להכנת חמוצים סיורי חקלאות וסדנה להכנת חמוצים
סיורי חקלאות וסדנה להכנת חמוצים
(צילום: חני בן שושן)
אם מתחשק לכם לצאת לטייל ב"נחל תנינים" יתקיים סיור לאורך נחל איתן שלגדותיו צמחיית מים ענפה. אפשר ליהנות מהפריחה האביבית ומשפע המים ולצפות בהדגמה של הפעלת הסכר הרומי העתיק וכיצד פועלת טחנת קמח אמיתית המופעלת בכוח המים. הפעילות תתקיים בין השעות 10:00-15:00. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
בשמורת עין אפק תוכלו לטייל במסלול המעגלי סביב הביצות ובריכות המים, בין בעלי החיים, הציפורים וצמחיית הגדות, וליהנות מפעילויות לכל המשפחה בנושאי שמירת טבע וסרט אור-קולי: "סיפורה של טיפה". בין השעות 10:00-15:00, ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
נאות קדומיםנאות קדומים
נאות קדומים
(צילום: עדן חלפה)
בפארק נאות קדומים תוכלו לבחור בין שני מסלולים חווייתיים ומהנים שמלווים בשלטי הסבר וכתבי חידה: מסלול קצר ונגיש (כ-1.5 ק"מ) המתאים למשפחות עם עגלות וילדים קטנים. הבוחרים במסלול זה יגלו ממה מייצרים לחמניות ומאפים אחרים, בבית הבד הם ינסו להניע את אבן המפרכה, במתקני המים ישאבו וידלו מים כמו פעם, ובטחנת הקמח הם יבינו איך גרעיני חיטה הופכים לקמח. במהלכו יבקרו בגינת ההצלה של הגן הבוטני ויוכלו להבחין במינים "אדומים" או בזנים נדירים של צמחים, בגורן ובשדות החיטה הירוקים. מסלול ארוך (כ-3.5 ק"מ) למיטיבי לכת, במהלכו המטיילים יבקרו ברובע מגורים קדום ויחשפו לשרידים עתיקים של בתי מגורים ובסמוך אליהם אזור תעשיה חקלאי עתיק ובו בית בד, גת של יין ומקווה טהרה. המסלולים מלווים בכתבי חידה לכל המשפחה עם חידות ומשימות הקשורות בחקלאות הקדומה, מתקני המים ועולם הצומח. בנוסף יחכו לאורך המסלולים הפעלות מיוחדות הישר מהעבר. כל המשפחה יכולה להתנסות בהכנת תבלינים, בניה באדמה, תחרות שאיבת מים ועוד המון חוויות וגילויים. הפעילות תתקיים בין השעות 8:30-16:30. מחיר כרטיס: 20-25 שקלים.