סופר נולד: אגף הספריות בעיריית פתח תקוה הכריז על פתיחת תחרות כתיבת סיפורים לתלמידי בתי הספר בכיתות ד'-ו', זו השנה השניה ברציפות. התחרות השנה תיקרא על שמה של הסופרת ותושבת העיר, תמר בורנשטיין-לזר ז"ל שהלכה לעולמה בחודש יוני האחרון.
2 צפייה בגלריה
תמר בורשטיין לזר
תמר בורשטיין לזר
תמר בורשטיין לזר
(צילום: גלעד קוולרציק)
במסגרת התחרות, על כל תלמיד לכתוב סיפור אחד בלבד בנושא לפי בחירתו, ובאורך של 250-500 מילים. המועד האחרון להגשת הסיפורים הוא ה-28 בינואר 2021 כאשר שלושת הסיפורים הטובים יזכו את כותביהם בפרס בסך 600 שקלים לרכישת ספרים. התחרות תיקרא השנה על שם הסופרת האהובה ותושבת העיר תמר בורנשטיין-לזר שנפטרה בחודש יוני האחרון כשהיא בת 93. בורנשטיין-לזר אחראית בין היתר לסדרות הספרים 'קופיקו' ו-'צ'יפופו' עליהם גדלו דורות של ילדים.
2 צפייה בגלריה
צבי בליץ
צבי בליץ
צבי בליץ
(צילום: אביתר מהצרי)
צוות השיפוט בתחרות יכלול את יו"ר הצוות, מנהל אגף הספריות חיים חלפון, הסופר עמית נגלר, מנהלת ממד מורשה בנות אתי בר-לב, מנהלת ומקימת בית המתנות של יאיר מירב הולנדר, המשוררת מירב לבן, כלנית עגמי ואהובה שטוקהאמר.
חבר הנהלת העיר וראש אגף הספריות צבי בליץ מסר ל'מיינט פתח תקוה' :"זו גאווה לעיר פתח תקוה שאנו מובילים אותה גם בחדשנות בפעילויות השונות של אגף הספריות וגם בקידום הילדים. תודתי לראש העיר רמי גרינברג על עבודה משותפת ואנו פועלים על מנת לחזק את השירות לטובת התושבים, ובצוותא עם מנהל הרשת חיים חלפון וכל צוות עובדי האגף אנו נותנים את השרות הטוב ביותר".