עפולה: בקבוק תבערה למועדון
בסוף ליל הבילויים של יום חמישי הושלך בשעות לפנות בוקר של יום שישי בקבוק תבערה מקטנוע חולף אל עבר מועדון ברחוב מנחם בגין בעפולה. הבקבוק התלקח בסמוך לכניסה למועדון, לא היו נפגעים ב"ה ולא נגרם נזק. הרקע נחקר ואין עצורים.
חריש: ריח הקנאביס
בליל יום חמישי הבחינו שוטרי סיור של משטרת עירון בישוב חריש באדם שעורר את חשדם. לאחר תיחקור קצר בו הוא מסר מספר גירסאות לגבי מקום מגוריו הוא התבקש להוכיח לשוטרים את אמיתות דבריו כי הוא אכן מתגורר בישוב. זאת בשעה שבמסוף מופיע כי הוא מתגורר בחדרה.
עם כניסתם של השוטרים והצעיר בן ה-25 אל בניין הדירות החדש שכמעט ואינו מאוכלס, הם הריחו ריח חזק בחדר המדרגות שכבר לא הותיר ספק בדבר מעשיו במקום. השוטרים נחשפו באחת הדירות אל חממת הידרו מפותחת שהצעיר ושותפו הקימו במקום.
מעבדת הידרו בחריש. צילום: דוברות משטרת ישראלמעבדת הידרו בחריש. צילום: דוברות משטרת ישראל
מעבדת הידרו בחריש. צילום: דוברות משטרת ישראל
(מעבדת הידרו בחריש. צילום: דוברות משטרת ישראל)
פארדיס: הנהג העיוור
תושב פארדיס שנהג ברכב תפעולי על כביש אסור לנסיעת רכב מסוג זה עוכב על ידי המשטרה להצגת רשיונות. נהג הרכב, תושב פארדיס בן 62 הציג בפני השוטרים תעודה, אולם כזו המציינת באופן רשמי כי הוא עיוור מלידה. לדבריו, הוא מתגורר בסמוך לתחנת הדלק והוא "רק" קפץ לתדלק את הרכב ומכיר את הדרך בעל פה. כאמור, הנהג זומן לשימוע בפני בוחני מרחב מנשה של מחוז חוף. בסיום השימוע הוחרם רכבו באופן מנהלי ל- 30 יום וכתב אישום יוגש נגדו.
תעודת עיוור. צילום: דוברות משטרת ישראלתעודת עיוור. צילום: דוברות משטרת ישראל
תעודת עיוור. צילום: דוברות משטרת ישראל
(תעודת עיוור. צילום: דוברות משטרת ישראל)
קרית אתא: שוד עובד זר
עובד זר מאריתראה בן 29 נעצר לאחר שברשותו נתפסו שרשרת וטלפון נייד של אריתראי אחר שהוא שדד במוך לחמש בבוקר של יום שבת. שוטרים שהגיעו לזירה קיבלו מהקורבן תיאור של השודד ובסריקות נעצר השודד כשברשותו הרכוש שנשדד. הקורבן פונה כשהוא פצוע באורח קל לקבלת טיפול רפואי ברמב"ם.
בת ים: דקירות ברחוב
סמוך לשעה תשע בערב של מוצ"ש התקבל דיווח אודות צעיר בן 26 המוטל ברחוב כשהוא דקור באורח בינוני ברחוב רוטשילד בבת ים. הפצוע פונה לבית חולים וולפסון והמשטרה פתחה בחקירה לנסיבות הארוע.
ריינה: ירי על שוטרים
שוטרים בנצרת עלית ביצעו מרדף אחרי קטנוע עם שני רוכבים העונה לתיאור של כזה שנמלט מזירת ירי שבוצע בנצרת עלית בשעות לפנות בוקר של יום שבת. הקטנוע נמלט לכיוון הכפר ריינה הסמוך ושני הרוכבים נעצרו לאחר מרדף רגלי לאחר שנטשו את הקטנוע. במהלך הסריקות בשטח, הגיע רכב שביצע ירי לעבר השוטרים ונמלט מהמקום, ללא נפגעים בארוע. בחיפוש בכפר ריינה בביתו של העצור נעצר גם אחיו. בנוסף נתפסו ונגררו רכב, אופנוע והקטנוע שננטש על ידי העצורים. השלושה הובאו להארכת מעצרם בבית המשפט שלום נצרת. זהות מעורבים נוספים ידועה ומבוצעות פעולות לאיתורם ומעצרם.
נשקים ורימונים
שלל תפיסות הנשקים והרימונים שתפסה משטרת מחוז צפון יחד עם לוחמי מג"ב בשבוע החולף כללו נשקים ורימונים.
נשקים שנתפסו. צילום: דוברות משטרת ישראלנשקים שנתפסו. צילום: דוברות משטרת ישראל
נשקים שנתפסו. צילום: דוברות משטרת ישראל
(נשקים שנתפסו. צילום: דוברות משטרת ישראל)
בכפר טובא-זנגריה רובה מאולתר מסוג קרלו מוסלק בשטח פתוח; בכפר כנא נתפס אקדח מסוג F.N, מחסנית ותחמושת מוסתרים בתוך דירה; בכפר טובא-זנגריה ביום אחר נתפס ברוס צה"לי ובתוכו 2 רימוני גז ומחסניות של M-16 מוסלק בשטח ציבורי בסמוך לגן ילדים; בכפר ביר אל-מכסור נתפס רימון הלם, בכפר בענה נתפסו 2 רימוני הלם ובכפר דיר אל-אסד נתפס רימון הלם ותחמושת; בעיר טמרה נתפסו 2 אקדחי אירוסופט ותחמושת לאקדח 9 מ"מ.
נשקים שנתפסו. צילום: דוברות משטרת ישראלנשקים שנתפסו. צילום: דוברות משטרת ישראל
נשקים שנתפסו. צילום: דוברות משטרת ישראל
(נשקים שנתפסו. צילום: דוברות משטרת ישראל)