"אני רוצה רק עשיר!" טענה בפני לקוחה צעירה ויפהפייה שהגיעה אלי לפני כחמש שנים. היא היתה התגלמות הפנטזיה של כל גבר - חטובה, שיער בלונד טבעי גלי וארוך, מטופחת מכף רגל ועד ראש ומתלבשת כמו בז'ורנלים. למזלה, היא התברכה לא רק ביופי הורס, אלא גם בכריזמה מדהימה. היה לה קסם אישי שאי אפשר להתעלם ממנו.
היא הייתה רווקה בת 29, שהספיקה להיות כבר בכמה וכמה מערכות יחסים שלא צלחו. ניסיתי להסביר לה שכסף זה לא העיקר בחיים – שיותר חשוב האופי, התקשורת הזוגית, הכבוד ההדדי וכמובן, המשיכה הפיסית – אבל זה לא עבד. היא חזרה ודרשה "רק עשיר".
מסתבר שבכל מערכות היחסים הקודמות שלה היא התאהבה דווקא בגברים בלי כסף. אחרי כמה אכזבות קשות, היא החליטה שלאהבה בלי כסף, אין סיכוי מבחינתה. ווידאתי שכסף מבחינתה הוא תנאי הכרחי ולא תנאי מספיק, שלא יהיה מצב שהיא מתחתנת עם לקוח שלי רק בשביל הכסף שלו. אחרי שקיבלתי את הניתוח הגרפולוגי שלה, הבנתי שהיא כל כך נכוותה מעניינים כספיים בעבר, ולכן היא רוצה רק מישהו עם כסף, אבל בתוך תוכה היא כן מחפשת אהבה אמיתית. הייתי רגועה שהיא לא רודפת בצע ומצאתי לה שידוך עשיר.
הגבר שעימו החליטה למסד את חייה היה אכן עשיר מאוד ונתן לה הכול ובשפע. חייה היו סוגים בשושנים. כל שנה היא שלחה לי פרחים ביום נישואיה – עד שבשנה החמישית קרה המקרה – והבעל ירד מנכסיו. המצב היה כל כך גרוע שהוא נאלץ להכריז על פשיטת רגל.
האישה היפהפייה שהתרגלה לחיים טובים, לנסיעות לחו"ל ולבגדים מכיכר המדינה, שקלה ברצינות להתגרש בשלב הזה. היא באה אליי למשרד, קבעה איתי בשעת לילה מאוחרת (שאף אחד לא יראה אותה) והתייעצה איתי מה לעשות. היא אמרה שהטראומות שלה מהעבר מקשות עליה להתמודד שוב עם דוחק כלכלי. "אני לא מסוגלת", היא אמרה.
ישבנו ודיברנו עד השעות הקטנות של הלילה וניסיתי בכל כוחי לשכנע אותה להישאר איתו ולתת צ'אנס. "אתם יכולים לבנות את עצמכם מחדש, השפל הזה הוא רק זמני, אל תוותרי על אהבה בגלל בעיות כלכליות", וכך המשכתי והמשכתי.
כשהשיחה בינינו הסתיימה עוד לא ידעתי מה היא תחליט, אבל שבוע אחר כך קיבלתי ממנה SMS: "האהבה ניצחה".
הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית לחילונים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".
לאתר של הראלה לחצו כאן. לגלישה בסמארטפון